6 475 odsłon

Uprawa konopi indyjskich w gospodarstwie rolnym

22-latek przyznał się, że od zeszłego roku wyprodukował blisko 2 kg narkotyku

Poznańscy policjanci zatrzymali rolnika, który uprawiał konopie indyjskie. Na jego posesji znaleziono profesjonalnie zorganizowaną plantację. 22-latek przyznał się, że od zeszłego roku wyprodukował blisko 2 kg narkotyku i zarobił na tym około 40 tys zł.

Hodowla marihuany znajdowała się w okolicach Wrześni. Policjanci w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli profesjonalnie zorganizowaną plantację z 24 dużymi krzakami konopi indyjskich. Mundurowi ocenili, że z takiej ilości roślin jednorazowo można wyprodukować około 720 gram suszu marihuany. Ponadto funkcjonariusze w domu młodego mężczyzny znaleźli 240 gram marihuany. Zabezpieczyli także nasiona, nawozy, lampy, wentylatory.

40 tys. zł na początek

Wszystko wskazywało na to, że 22-latek zamierzał swoją działalność przestępczą rozwinąć na szerszą skalę. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się do prowadzenia przestępczego procederu od stycznia 2011 roku. Kryminalni ocenili, że na przestrzeni tego czasu wyprodukował około 2 kg marihuany. Sprzedając ten towar 22-latek zarobił około 40 tys. złotych. Zatrzymany trafił do komendy we Wrześni, gdzie tamtejsi policjanci będą prowadzić dalsze ustalenia – informuje Hanna Wachowiak z policji w Poznaniu.

Mężczyźnie na razie przedstawiono zarzuty uprawy marihuany, za co grozi do 5 lat więzienia. Wkrótce może usłyszeć także zarzuty handlu narkotykami, za co grozi do 8 lat więzienia.

via: TVN24Dodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall