4 486 odsłon

Marihuana w domu Kory była do celów badawczych

Po informacji o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko piosenkarce oficjalne oświadczenie wydała jej menedżerka, Katarzyna Litwin. Podkreśla w nim m.in., że ani Kora, ani jej partner Kamil Sipowicz nie palą marihuany

Prokuratura skierowała we wtorek do sądu akt oskarżenia przeciwko Oldze Jackowskiej, czyli Korze, jednej z najbardziej znanej polskiej piosenkarce. Śledczy zarzucają jej, że w dniu 12 czerwca br. posiadała „wbrew przepisom ustawy2,83 grama marihuany. Za to przestępstwo grozi jej do trzech lat więzienia.

Po tej informacji Katarzyna Litwin, menedżerka artystki przysłała nam oświadczenie. Czytamy w nim:

„Przykro nam, że z powodu znikomej ilości suszonych konopi indyjskich, które znajdowały się w domu dla celów badawczych, skierowano do sądu akt oskarżenia przeciwko Korze. Kamil Sipowicz, partner Kory – poeta, rzeźbiarz, malarz i naukowiec (posiada tytuł doktora nauk humanistycznych), jest autorem książek poświęconych historii konopi oraz hipisów w Polsce. Aktualnie kończy pracę nad kolejną pozycją o podobnej tematyce, a niewielką ilość marihuany przechowywanej w domu traktował jak materiał badawczy służący do zdjęć i opisów. Wszystkie te informacje zostały przekazane śledczym wraz z oświadczeniem Kory i Kamila, o tym, że nie palą marihuany i nie zamawiają przesyłek z taką zawartością, zostaną też powtórzone w Sądzie”.

Wcześniej Kamil Sipowicz, mówił: – Ta sprawa to absurd. Przecież po to była nowelizacja ustawy, by nie karać za podobne przypadki. Poza tym ktoś mógł ją dla mnie zostawić. Jestem członkiem honorowym Wolnych Konopi, piszę właśnie trzecią książkę o marihuanie. Ta paczka leżała na wierzchu, Kora im ją po prostu dała. Dlatego śledztwo skupiło się na niej – podkreślał.

Sipowicz wydał już dwie książki w których opisuje konopie indyjskie („Hipisi w PRL-u” i „Czy marihuana jest z konopi?„). Obecnie pracuje nad trzecią, która nosić ma tytuł „Encyklopedia Polskiej Psychodelii od Mickiewicza do Masłowskiej„.

via: Gazeta.PLDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 9

 1. avatar
  Cheap NFL Jerseys

  O’Neill expressed optimism about the economic outlook and stressed that according to the latest data released by Goldman Sachs Group, the global economic situation may soon stop falling.
  Cheap NFL Jerseys http://www.nflauthenticjerseys.us/

 2. avatar
  Yeezys

  ulfprbpgizf Yeezy Shoes,If you are going for best contents like I do, just go to see this web page daily because it offers quality contents, thanks!
  Yeezys http://www.yeezys.me.uk/

 3. avatar
  Cheap Yeezy Shoes

  wpnyplw,If you are going for best contents like I do, just go to see this web page daily because it offers quality contents, thanks!
  Cheap Yeezy Shoes http://www.cs7boots1.com/

 4. avatar
  Jordan 12 Gym Red 2018

  haowsx,Quality blog, keep up the good work. You may check our website also!
  Jordan 12 Gym Red 2018 http://www.jordan12gymred.us.com/

 5. avatar
  true

  a poza tym Ty chciałbyś wsadzać ludzi do pierdla nie za posiadanie ale już nawet za samo mówienie o dragach… człowieku w jakim Ty świecie żyjesz, w komunie?

 6. avatar
  true

  Kto Ci to powiedział? Julia Pitera? Człowieku zastanów się co mówisz, wszystko jest dla ludzi, tylko z głową!!! Trzeba umieć zachować umiar i wszystko jest ok… a jeśli chodzi o te psychozy przez skręta, to chyba gorsze skutki psychiczne powoduje sam fakt wsadzenia do celi razem z recydywą, złodziejami, bandytami za tegoż właśnie skręta… ale jeśli chodzi o alkohol, to popieram, powinni zakazać bo to samo zło.

 7. avatar
  Andy Lange

  Palenie skuna zwiększa aż 7-krotnie prawdopodobieństwo psychoz. Marihuana zabiła już całkiem sporo osób, które pod wpływem działania konopi popełniły samobójstwo. Oprócz tego wielokrotnie tzw schizy doprowadziły do zabójstw. Nie mówiąc już np. o wypadkach drogowych. Kłamstwo, że marihuana nie powoduje śmierci.

  Wszystkich celebrytów, polityków i tzw artystów którzy propagują alkohol, papierosy lub narkotyki do pierdla. WON!

 8. avatar
  kund

  hahahaha co za komedia

 9. avatar
  em.

  pojebalo ich do reszty…

Polecamy: Bangla Wall