3 493 odsłon

Brytyjczycy pracują na haju

Na Wyspach prawie milion osób dziennie – w tym policjanci i pracownicy firm budowlanych – chodzi do pracy odurzonych narkotykami.

Narkotyki bierze coraz więcej osób na Wyspach. Tylko w ciągu pięciu lat liczba ta wzrosła o 43 proc. – wynika z testu przeprowadzonego przez organizację Concatenona, w którym udział wzięło 1,7 miliona osób w 856 miejscach pracy na terenie Wielkiej Brytanii.

Najbardziej „popularne” wśród pracowników były: marihuana, kokaina i opiaty. W większości wypadków pozytywne testy zdarzały się w grupie wiekowej 25-34 i znacznie częściej – bo aż trzykrotnie – wśród mężczyzn.

Używanie narkotyków wśród pracowników wynosi obecnie 3,23 proc. Dla porówniania – w 2007 roku było to 2,26 proc.

Testy zostały wykonane losowo – a nie wówczas gdy zachodziło podejrzenie, że dany pracownik zażywa narkotyki. Poza tym wszystkie zostały przeprowadzone w organizacjach, które miały ustaloną politykę antynarkotykową, czyli zatrudnione osoby wiedziały, że mogą być testowane.

W Wielkiej Brytanii pozytywny wynik może być podstawą do dyscyplinarnego zwolnienia w branżach kluczowych dla bezpieczeństwa. Niekiedy jest on nawet traktowany jako poważne wykroczenie.

autor: Agata C.
via: Londynek.netDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    SwiezY

    Piękna kobieta…
    W PL tez duzo osob robi na chaju

Polecamy: Bangla Wall