10 138 odsłon

Największa nielegalna plantacja marihuany w historii Czech

Podczas likwidacji największej w historii Czech nielegalnej plantacji marihuany zatrzymano 13 osób – podała tamtejsza policja. Przestrzeń, na której uprawiano rośliny była ogromna i zajmowała kilka hal. Na ich terenie znaleziono też zamurowanego człowieka.

Według policjantów z jednostki antynarkotykowej z rosnących tam roślin można było uzyskać co najmniej pół tony narkotyków o czarnorynkowej wartości około 40 mln koron (blisko 6,65 mln złotych).

Wśród zatrzymanych jest siedmiu Czechów i sześciu Wietnamczyków. Ich plantacje mieściły się w czterech halach produkcyjnych z własnym zasilaniem generatorowym.

Największy z obiektów przestępcy wykorzystywali tylko w połowie. Jak tłumaczył rzecznik wydziału antynarkotykowego czeskiej policji Michal Krammer, sprawcy czekali na dostawę nowych generatorów z Chin, aby móc uruchomić drugą część plantacji.

Zamurowany żywcem

W jednej z hal policjanci znaleźli także obywatela Wietnamu, który został w niej zamurowany. Żywność podawano mu jedynie za pomocą specjalnej windy. Policja nie wyklucza, że w jego przypadku może chodzić o pracę przymusową.

Na czele szajki stało dwóch czeskich obywateli. Narkotyki z plantacji trafiały do Czech i Niemiec.

via: PAP



Dodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    Jae Rothlisberger

    I am extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog like this one these days..

    http://www.yahoo.com

Polecamy: Bangla Wall