5 600 odsłon

Kora: Ja jestem za legalizacją

Kora Jackowska – polska wokalistka rockowa i autorka tekstów, w latach 1976–2008 liderka zespołu Maanam

Kora: nikt jeszcze nie umarł od marihuany. To inne środki robią kongo z mózgu

Nie piję alkoholu i, gdybym miała takie możliwości, a ich nie mam, bardzo chętnie zapaliłabym sobie marihuanę. Tysiąc razy bardziej wolę to niż jakieś środki chemiczne, farmaceutyczne, które po prostu robią kongo w mózgu – przekonuje piosenkarka, Kora Jackowska.

Dla mnie to jest dla mnie absolutnie cudowny środek relaksacyjny. Dzięki marihuanie rzeczywiście następuje pewnego rodzaju zmiana percepcji, ale taka, którą się zna i której się pożąda – mówi.

Kora tłumaczy, że w czasach gdy marihuana była legalna nikt nie wstydził się przyznawać, że pali marihuanę. – Od kiedy jest to substancja zakazana, ludzie przestali o tym głośno mówić. Nie ze wstydu, tylko ze strachu przed więzieniem. Powiedzmy sobie szczerze: jak państwo będzie miało możliwość, to będzie karało na wszelkie dostępne mu sposoby, bo łatwiej przecież złapać jakiegoś młodego człowieka z marihuaną niż prawdziwych przestępców – zaznacza.

Piosenkarka podkreśla, że jest jeszcze jeden argument za legalizacją marihuany. – Jest to kontrola państwa dotycząca tego, co pojawia się na rynku. Wielu ludzi było ofiarami źle hodowanej, skażonej narkotykami ciężkimi marihuany, która nie pomaga, nie leczy, tylko po prostu niszczy organizm. Oczywiście, rozumiem restrykcyjne zakazy w przypadku ciężkich narkotyków, ale w przypadku marihuany jakoś one do mnie nie przemawiają – mówi.

Nie znam nikogo, kto by umarł po marihuanie, ale znam dziesiątki osób, które umarły przez alkohol. Ja jestem za legalizacją, ale nie za paleniem od rana do wieczora – przekonuje.

via: Wprost24.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

 1. avatar
  lolek

  brawo, normalne podejście, popieram, homofobom należy po prostu spokojnie tłumaczyć, onie tylko nie rozumieją…

 2. avatar
  SwiezY

  I ona nie jara ? 😀
  DOBRZE ! LEGALIZACJA TERAZ I LEGALIZACJA TU !!

Polecamy: Bangla Wall