5 424 odsłon

Uczeń gimnazjum w ‚niestosownej’ koszulce

Sadzić, Palić, Zalegalizować!

Nadruk o tej treści plus grafika liści konopi indyjskiej zdobiły koszulkę jednego z uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Prudniku im. Jana Pawła II podczas oficjalnej dekoracji mistrzów województwa w koszykówce!

Wręczający medale nauczyciel wychowania fizycznego i zarazem trener zespołu oraz obecna na zakończeniu zawodów dyrektor szkoły na kontrowersyjny, nawołujący do czynów karalnych napis w ogóle nie zwrócili uwagi. Krystyna Wróblewska początkowo tłumaczyła się krótkowzrocznością, po tygodniu ustosunkowała się do sprawy pisemnie, „rozgrzeszając” zarówno siebie, jak i swojego pracownika.

Pod koniec imprezy, kiedy podsumowywałam rozgrywki nie zauważyłam, że uczeń ubrany jest niestosownie. Jest mi bardzo przykro, że doszło do takiej sytuacji – oczywiście taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Opiekun drużyny poinformował mnie, że również nie zauważył niestosownego stroju ucznia. Stwierdził, że mogło to wynikać z emocji związanych z wygraną drużyny naszej szkoły w turnieju. Uczeń założył swoją prywatną koszulkę bez zgody i wiedzy opiekuna.

Wychowawca klasy pouczył już ucznia i jego rodziców, że takie zachowanie ma wpływ na ocenę ze sprawowania. W związku z zaistniałą sytuacją szkoła zamierza powtórnie przeprowadzić pogadanki z młodzieżą na temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

Podobny incydent miał już miejsce w prudnickim PG 2.

Jeden z uczniów przyszedł ubrany do szkoły w koszulce z wulgarnymi napisami. Zostało to zauważone przez nauczycieli i uczeń natychmiast wrócił do domu, aby się przebrać – mówi dyrektor Wróblewska. – Żyjemy w takich czasach, kiedy rodzice dają, świadomie lub nie, przyzwolenie na niewłaściwe zachowanie swoich dzieci – kupując na przykład odzież z wulgarnymi lub niestosownymi napisami lub nadrukami. Mamy do czynienia z tzw. wolnym rynkiem. Istnieją producenci, którzy produkują, mając na to pozwolenie, odzież z napisami lub emblematami, których treść jest wulgarna, narusza czyjąś godność osobistą lub jest niezgodna z prawem. I są niestety chętni, którzy taką odzież kupują. Należy być bardzo czujnym i nieobojętnym w tym względzie. A to szczególne zadanie dla nas dorosłych, dla rodziców i dla szkoły. Dziękuję za zwrócenie uwagi na niestosowność stroju ucznia naszej szkoły na tak ważnych zawodach sportowych – na pewno wyciągniemy z tego wnioski.

Propagowanie i nawoływanie do uprawy lub zażywania narkotyków jest w Polsce karalne – podkreśla mł. asp. Piotr Pogoda, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

via: Tygodnik PrudnickiDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 4

 1. avatar
  wamp

  właśnie kurwa „do gimnazjum” i to wszystko wyjaśnia to po chuj drążyć ten temat … ?

 2. avatar
  kty

  kurwa robia cyrki z chuj wie czego.. wstyd mieszkac w takim panstwie.

 3. avatar
  LOOOOL

  Jest wolność słowa w tym kraju czy nie? Każdy może mieć taki napis na koszulce jaki chce! Ludzie w Polsce są niesamowicie ograniczeni patrząc na poziom wiedzy o marihuanie. Jak o czymś nie masz pojęcia to siedź cicho- apelacja do przeciwników legalizacji- nikt świadomy korzyści płynących z tego nie był by przeciw. Pozdro! LEGALIZACJA SIĘ ZBLIŻA!

 4. avatar
  Giżman

  bez przesady nawet za noszenie koszulki można mieć kłopoty :/ a gdzie wolność przekonań i wyrażania swojego zdania?? poza tym nie chodził chyba do ludzi i nie namawiał ich do tego tylko ukazywał swoje poglądy na ten temat tak jak pozwala nam demokratyczne prawo… „postanowiono karać nas za wolność” ale musimy z tym walczyć

Polecamy: Bangla Wall