5 509 odsłon

Autospense – Automat z marihuaną

W USA marihuana dostępna jest jako środek leczniczy w 16 stanach oraz Dystrykcie Kolumbii. W tym kraju zrodził się pomysł sprzedaży suszu osławionej rośliny w automatach.

Marihuana w Polsce jest traktowana jako środek odurzający i według klasyfikacji prawnej jest zakazana. Jednak nie można zapominać, że roślina ta ma szereg zastosowań medycznych. Jej właściwości uspokajające, przeciwbólowe, pobudzające apetyt czy rozkurczające mięśnie znajdują zastosowanie w leczeniu niektórych chorób, jak np. stwardnienie rozsiane, nowotwory czy jaskra.

W 16 stanach USA, a także w Dystrykcie Kolumbii „zielone zioła” dostępne są w sprzedaży na receptę w aptekach. Tak było do tej pory. Jednak z postępem techniki wszystko się zmienia. To co możliwe do zautomatyzowania człowiek wciąż próbuje udoskonalać. Tak też stało się ze sprzedażą leków, w tym marihuany.

W USA powstał pierwszy automat, w którym można dostać leczniczą roślinę informuje PEJ.cz. Dystrybutor „Autospense” wyprodukowała firma Dispence Labs. Automat znajduje się w stanie Kalifornia i jest na razie jedynym tego typu urządzeniem w USA. Producent informuje, że to dopiero początek i takich dystrybutorów pojawi się więcej w miejscach, gdzie zezwala na to prawo stanowe.

Zakup konopnego suszu wcale nie jest taki prosty. Aby otrzymać porcję pakowanej marihuany z automatu, trzeba posiadać specjalną kartę oraz PIN. Automat identyfikuje również odciski palców klienta. Wokół maszyny znajdują się kamery śledzące każdy ruch kupującego. Po dokonaniu wszelkich formalności, za pomocą ekranu dotykowego można wybrać jedną z odmian rośliny o ciekawie brzmiących nazwach: Skywalker, Bio Diesel lub Platinum. Automat z konopiami indyjskimi jest najbardziej strzeżoną maszyną dystrybucyjną na świecie.

via: Wiadomosci24.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 7

 1. avatar
  Catering รับจัดเลี้ยง
 2. avatar

  Hello my friend! I wish to say that this post is amazing, nice written and include almost all significant infos. I would like to see more posts like this.

 3. avatar

  Thanks for the ideas shared on your own blog. One more thing I would like to express is that fat loss is not about going on a celebrity diet and trying to lose as much weight as you’re able in a few months. The most effective way to shed pounds is by using it bit by bit and using some basic ideas which can make it easier to make the most out of your attempt to drop some weight. You may learn and already be following many of these tips, nonetheless reinforcing knowledge never hurts.

 4. avatar

  I simply want to tell you that I’m new to blogs and definitely liked you’re web site. Very likely I’m likely to bookmark your blog . You certainly come with fantastic posts. Bless you for sharing with us your web page.

 5. avatar
  Travis Scott Jordan 1

  yprqsx Adidas Yeezy,Very informative useful, infect very precise and to the point. I’m a student a Business Education and surfing things on Google and found your website and found it very informative.
  Travis Scott Jordan 1 http://www.travisscottjordan1.us.com/

 6. avatar
  Nike Outlet Store Online Shopping

  Thinking his daughter appeared to be in better condition, Linsey told The Times he grabbed his son and „tried to revive him.
  Nike Outlet Store Online Shopping http://www.nikeoutletonlineshopping.us/

 7. avatar
  Vinay

  How funny is that? I put the wrong link in there by TOTAL mistake lolI’ve fixed it now. I mean, I’d love to offer clentis romance and all that – but I have my plate full already! LOL Thanks for the heads up.

Polecamy: Bangla Wall