5 417 odsłon

Autospense – Automat z marihuaną

W USA marihuana dostępna jest jako środek leczniczy w 16 stanach oraz Dystrykcie Kolumbii. W tym kraju zrodził się pomysł sprzedaży suszu osławionej rośliny w automatach.

Marihuana w Polsce jest traktowana jako środek odurzający i według klasyfikacji prawnej jest zakazana. Jednak nie można zapominać, że roślina ta ma szereg zastosowań medycznych. Jej właściwości uspokajające, przeciwbólowe, pobudzające apetyt czy rozkurczające mięśnie znajdują zastosowanie w leczeniu niektórych chorób, jak np. stwardnienie rozsiane, nowotwory czy jaskra.

W 16 stanach USA, a także w Dystrykcie Kolumbii „zielone zioła” dostępne są w sprzedaży na receptę w aptekach. Tak było do tej pory. Jednak z postępem techniki wszystko się zmienia. To co możliwe do zautomatyzowania człowiek wciąż próbuje udoskonalać. Tak też stało się ze sprzedażą leków, w tym marihuany.

W USA powstał pierwszy automat, w którym można dostać leczniczą roślinę informuje PEJ.cz. Dystrybutor „Autospense” wyprodukowała firma Dispence Labs. Automat znajduje się w stanie Kalifornia i jest na razie jedynym tego typu urządzeniem w USA. Producent informuje, że to dopiero początek i takich dystrybutorów pojawi się więcej w miejscach, gdzie zezwala na to prawo stanowe.

Zakup konopnego suszu wcale nie jest taki prosty. Aby otrzymać porcję pakowanej marihuany z automatu, trzeba posiadać specjalną kartę oraz PIN. Automat identyfikuje również odciski palców klienta. Wokół maszyny znajdują się kamery śledzące każdy ruch kupującego. Po dokonaniu wszelkich formalności, za pomocą ekranu dotykowego można wybrać jedną z odmian rośliny o ciekawie brzmiących nazwach: Skywalker, Bio Diesel lub Platinum. Automat z konopiami indyjskimi jest najbardziej strzeżoną maszyną dystrybucyjną na świecie.

via: Wiadomosci24.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    Vinay

    How funny is that? I put the wrong link in there by TOTAL mistake lolI’ve fixed it now. I mean, I’d love to offer clentis romance and all that – but I have my plate full already! LOL Thanks for the heads up.

Polecamy: Bangla Wall