5 861 odsłon

Marihuana zahamuje rozwój wirusa HIV

Według najnowszych badań substancje zawarte w liściach konopi mogą wspierać ludzki układ immunologiczny w walce z wirusem HIV. Jak donosi zee news, marihuana może pomóc pacjentom w późnych stadiach choroby.

Tzw. marihuana medyczna jest często przepisywana przez lekarzy jako środek przeciwko bólom, wyniszczającej utracie masy ciała i zaburzeniom łaknienia, które są typowymi skutkami ubocznymi występującymi u chorych na AIDS.

Do tej pory wiedzieliśmy, że konopie mają działanie terapeutyczne mogące zwalczać objawy AIDS, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy z ich wpływu na rozwój choroby – powiedziała Cristina Constantino, autorka badań dotyczących leczniczego wpływu marihuany.

Zrozumienie oddziaływania konopi na wirusa może w niedługiej przyszłości doprowadzić do opracowania nowych metod leczenia AIDS.

Oddziaływanie substancjami, zawartymi w konopiach na komórki zainfekowane wirusem HIV powoduje zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa w organizmie.

Badacze prowadzą badania, w trakcie których zakażają cześć zdrowych komórek immunologicznych wirusem, który w normalnych warunkach powinien rozprzestrzenić się samoczynnie na niezakażone komórki. W tym momencie eksperymentu naukowcy wprowadzają oparte na marihuanie lekarstwo. W efekcie komórki, które nie zostały sztucznie zakażone pozostają zdrowe – informuje zee news.

Opracowywane leki blokują mechanizm rozprzestrzeniania się choroby, który występuje dopiero w późnym stadium choroby. Dlatego choć nowa kuracja może okazać się zbawienna dla pacjentów w ciężkim stanie nie zablokuje ona rozwoju wcześnie wykrytej infekcji.

via: Onet.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

 1. avatar
  MAJK

  W PL marijuana uwazana za najgorszy narkotyk, ktory : 1.Oglupia 2.Zabija 3.Jest brama dla innych uzywek. Alkohol uwazany jest za tradycyjny smakowy trunek. WY POPIER**ENI rzadowi debile, starzy hipokryci, ktorzy gowno wiedza na ten temat. W USA (obecnie tu mieszkam) marij jest stosowana w medycynie od kilku lat (trzeba wyrobic sobie karte calosc ok 300$) i sie sprawdza, no ale polscy debile typu kaczka i donald ITD sa innego zdania. Mieszaja konopie z dopalaczami / hera / metaamfetamina. Kurwa nie moge zrozumiec CZEMU PAPIEROSY KTORE SZKODZA ZDROWIU SA KURWA MAC LEGALNE. Kurwa legalna trucizna w kazdym kurwa sklepie, jebane marlboro itp itd. Kurwa mac ogarnijcie sie wreszcie pojebusy.

  KONOPIA LEGALNA!

 2. avatar
  Rozsądek

  Witam! W kraju, w którym co raz mniejszy nacisk kładzie się na zdrowie obywatela, a jeszcze mniejszy na standard życia ludzie powinni w tym przypadku zacząć o coś walczyć. Mianowicie leki którymi jesteśmy faszerowani są dla nas zarazem błogosławieństwem jak i przekleństwem od którego jesteśmy zależni. Powiedzmy sobie „NIE” dla horyzontalnie drogich leków, a nie których praktycznie niedostępnych i postawmy wszystko na jedną kartę tak jak zrobiło to wiele krajów np. połowa USA, Holandia, Czechy i wiele innych, a w ich ślad idą juz Niemcy, Słowacja, którzy wiedzą, że legalizacja Konopii do celów medycznych jest potrzebna. Można zastąpić ponad 30 % leków tą rośliną, która pomaga osobą chorym min. na raka, AIDS, stwardnienie czy innych poważnych dla życia chorób. Więc nie bójmy się przychylnie powiedzieć TAK! dla legalizacji. Pisał Wasz głos rozsądku. Peace!

Polecamy: Bangla Wall