10 625 odsłon

Uprawa konopi sposobem na kryzys

Władze liczącej ok. 900 mieszkańców gminy Rasquera koło Tarragony (Katalonia) zatwierdziły w środę przekazanie terenów pod uprawę konopi indyjskich Barcelońskiemu Stowarzyszeniu Konsumentów Marihuany – poinformowały w czwartek media w Hiszpanii

Marihuana ma tam być uprawiana tylko na potrzeby własne 5 tysięcy członków tego stowarzyszenia. Władze Rasquery podkreśliły, że taka decyzja, podjęta w czasie głębokiego kryzysu, przyniesie budżetowi zadłużonej gminy ponad 1,3 mln euro w ciągu 2 lat i przyczyni się do utworzenia ok. 40 miejsc pracy.

Gmina nie będzie siała konopi, ale ureguluje istniejący stan rzeczy i skończy z czarnym rynkiem marihuany – powiedział burmistrz Bernat Pellisa. Zapowiedział zorganizowanie w przyszłym tygodniu spotkania z udziałem naukowców, prawników i lekarzy, którzy wytłumaczą projekt miejscowej ludności i odpowiedzą na jej pytania.

Według burmistrza „ekspertyzy prawne i techniczne” dopuszczają przekazanie terenów pod uprawę marihuany. Opozycja ostrzega, że sprawa „ociera się o granice legalności„.

Zgodnie z prawem hiszpańskim, posiadanie niewielkich ilości marihuany na użytek prywatny jest dozwolone, natomiast uprawianie konopi indyjskich w celach handlowych, ich sprzedaż i reklamowanie jest nielegalne.

Przedstawiciel rządu Katalonii, Felip Puig, zapowiedział w czwartek, że policja wniesie sprawę do rozpatrzenia przez sąd. Nie umiał powiedzieć, czy projekt władz gminy jest legalny czy nie, „ze względu na różne interpretowanie prawa„.

Ponad 50 osób chorych na raka i fibromialgię skontaktowało się z władzami Rasquery w ciągu jednego dnia, aby wyrazić poparcie dla inicjatywy.

Projektem interesuje się także inna organizacja palaczy marihuany, licząca ponad 7 tys. członków Airam.

via: PAPDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 4

 1. avatar
  Tattz

  Shoot, so that’s that one suesppos.

 2. avatar
  Brussli

  Kur… moje pole. 😀

 3. avatar
  Roksanka

  Sądzić, palić, zalegalizować !!! 785117601

 4. avatar
  miki

  WOLNOŚĆ DLA KONOPI !!

Polecamy: Bangla Wall