6 047 odsłon

Zlikwidowano jedną z największych plantacji marihuany

Dzięki pozyskanym informacjom, kryminalni ze stołecznego wydziału policji zlikwidowali świetnie zorganizowaną plantację marihuany. Skonfiskowany susz roślinny jest wart nawet kilkaset tysięcy złotych.

Wczoraj o 6.30 nad ranem funkcjonariusze z wydziału kryminalnego weszli na teren posesji w Tarczynie. Na parterze, piętrze i poddaszu willi policjanci zabezpieczyli ponad 500 doniczek z krzakami konopi indyjskich. Rośliny miały wysokość od kilkudziesięciu centymetrów do 1 metra.

Narkotykowa linia produkcyjna

Pomieszczenia były specjalnie przystosowane do uprawy narkotyków z profesjonalną linią produkcyjną.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i dwie towarzyszące mu kobiety narodowości wietnamskiej. Organizatorem całego procederu był 37-letni Phan D.H. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono w jego około 20 gram marihuany. Narkotyki były ukryte w różnych miejscach, w opakowaniu po prezerwatywach, w plecaku, w puszce po orzeszkach czy w zwoju folii aluminiowej.

Śledczy wstępnie szacują, że po odpowiedniej obróbce na rynek mogło trafić nawet kilkadziesiąt kilogramów suszu roślinnego o wartości czarnorynkowej sięgającej do kilkuset tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za posiadanie i uprawę narkotyków.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Źródło:  Policyjni.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall