7 792 odsłon

Grass (1999)

Kanadyjski film dokumentalny, który wyjaśnia dlaczego marihuana jest nielegalna, jakie naprawdę grożą nam konsekwencje zdrowotne, czy prohibicjadziała i co by się stało po opodatkowaniu jej.

Produkcja: Kanada Rok produkcji: 1999 Czas trwania: 77 minuty

Precyzyjniej poruszane są w filmie takie kwestie jak:

 • obalenie wielu mitów związanych ze skutkami palenia trawy
 • jak to działa: legalizacja i delegalizacja
 • porównanie z innymi legalnymi narkotykami (alkohol i tytoń)
 • elementy zielonej kultury (dzień konopii, w czasie którego ludzie normalnie palą przy policji)
 • podziemie marihuanowe – niesamowita skala (będą reportarze z upraw pod lampami, z dealerami, prezentacja jak społeczeństwo współpracuje z podziemiem tzw. „Unia”).
 • trawka od strony polityki (tabu legalizacyjne, sposób na odwracanie uwagi społeczeństwa od kontrowersyjnych celów politycznych, zbijanie kariery politycznej, ukrywanie raportów o słabej szkodliwości trawki – np. raportu Shafera, relacje tajników, którzy kiedyś wyłapywali palaczy protestujących wobec wojny w Wietnamie, antytrawowy państwowy Dżihad wobec wolno-myślicieli stymulowanych THC, a także wobec zielonych filmów – operacja „Pipe Dreams” oraz ogólnie ruchu legalizacyjnego, przemysł antynrktotykowy, 45tyś ludzi w więzieniach za trawkę w USA…)
 • trawka w zastosowaniach medycznych i opór przemysłu farmaceutycznego (jaska, epilepsja, dystrofia mięśniowa, zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, anoreksja, bóle stawów, depresja, bezsenność, zapalenie wątroby C, rak, chemioterapia, AIDS). Konopi nie można opatentować.
 • pokazany jest wywiad z gościem chorym na SM – przed i po zapaleniu.Niesamowite.
 • parę słów o Hempfest – największym festiwalu konopnym, oraz o zastosowaniach konopii w przemyśle (odzieżowy, papierniczy, spożywczy, paliwowy)

Film jest porządnie zrobiony, obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chciałby mieć parędziesiąt argumentów prolegalizacyjnych w zanadrzu i zajrzeć na drugą stronę lustra.

Linki o filmie: IMDb / FilmWebDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

 1. avatar
  Michael

  Na thepiratebay mozna spokojnie pobrac. Napisy sa idealnie dopasowane w napiprojekt.

  hehe ogladalem ten dokument duzo sie dowiedzialem np. to, ze rzad USA nie byl za bardzo rozgarniety … :)Te klamstewka nt. konopii, ze jest gorsza od wszystkiego innego.

  Najlepsze jest to, ze podczas jakis obrad, rozmow itp co druga osoba tam pali papierosa (kiedys byly jeszcze bardziej niezdrowe niz teraz)

Polecamy: Bangla Wall