39 244 odsłon

Marihuana odchudza

Pamiętaj aby każdą potrawę dobrze przyprawić!

Jednym ze skutków palenia marihuany jest tak zwana gastrofaza, czyli wzmożony apetyt. Jak więc to możliwe, że palacze trawki są szczuplejsi od osób, które nie palą?

Czemu palacze marihuany są szczuplejsi od osób, które nie palą? Naukowcy stworzyli kilka hipotez na ten temat.

Wszystko wskazuje na to, że osoby, które regularnie sięgają po skręta (przynajmniej 3 razy w tygodniu) rzadziej cierpią na otyłość, niż te, które nie palą marihuany. Z badań, którymi objęto 52 tys. Amerykanów, wynika bowiem, że osoby, które regularnie palą marihuanę, cierpią na otyłość trzy razy rzadziej niż reszta populacji. Inne badania dowodzą, że pośród regularnych palaczy jest tylko 17% otyłych, podczas gdy, wśród osób, które nie korzystają z tej używki jest ich 25%.

Naukowcy starali się rozszyfrować jak to możliwe, że osoby, które palą marihuanę są szczuplejsze, od tych które nie sięgają po tę używkę. Skąd się bierze ta zależność?

Jedna możliwych odpowiedzi na to pytanie może dotyczyć tego, że palacze bardziej niż jedzeniem zainteresowani są po prostu… paleniem. Zażywanie marihuany, podobnie zresztą jak jedzenie, przynosi rozluźnienie i poprawia nastrój, ale palacze korzystają głównie z tego pierwszego sposobu na poprawę humoru, a w efekcie mniej jedzą i są szczuplejsi.

Inne wytłumaczenie mówi, że przyczyna korelacji między zażywaniem narkotyku, a wagą może tkwić w… religii. Badania dowodzą, że bardzo religijne osoby zdecydowanie rzadziej sięgają po narkotyki, ale jednocześnie dużo częściej cierpią na otyłość. Możliwe więc, że w przypadku osób religijnych, które palą marihuanę – jedno kompulsywne zachowanie (jedzenie), jest zastępowane przez inne (palenie). Stąd w badaniach wynik, sugerujący, że marihuana przyczynia się do spadku wagi.

Kolejna hipoteza mówi o tym, spora część palaczy marihuany, którzy wzięli udział w badaniu to chorzy na raka czy AIDS, którzy zażywają narkotyk w celach leczniczych. Te osoby faktycznie zazwyczaj ważą mało, ale nie wynika to z działania narkotyków, ale z choroby. Przepisywana im marihuana ma łagodzić ból i zaostrzać apetyt. W tym przypadku korelacja między wagą, a zażywaniem marihuany jest więc odwrotna, niż mogłoby się wydawać.

Wnioski są więc zaskakujące – palacze marihuany rzadziej są otyli, ale nie jest to związane bezpośrednio z właściwościami cannabisu. Wyniki badań nie potwierdzają więc informacji, że marihuana powoduje spadek wagi. Jeśli chcesz schudnąć, pamiętaj, że są bardziej skuteczne metody, niż sięgnięcie po blanta.

via: Students.pl / Time.comDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 16

 1. avatar
  Xyz

  Ja palę mniej ale moha kolezanka pali już jakieś 8 mięsięcy i schudła 10 kg ja pale raz na tydzień lub dwa lub nawet trzy razy w tygodniu a był taki okres że paliłam 3 miesiące pod rząd i nie schudłam. Więc wydaje mi się że to nie wpływa aż tak bardzo.

 2. avatar
  Edi

  Ja dzięki niej schudłam juz 14 kg potrzebuje jeszcze 5 i będzie super :-)

 3. avatar
  Piecia

  Możliwe że to przez zapadanie się płuc popatrzcie na khalife albo na snoopa

 4. avatar
  maciek

  co wy gadacie po paleniu jest takie gastro ze sie nie da wytrzymac chyba nigdy nie paliliście grassu :)

 5. avatar
  ONA

  Palę regularnie od bardzo długiego czasu i niestety apetyt cały czas ten sam, czyli wilczy.

 6. avatar
  Ja

  Ja niestety nie mam problemu ze zbyt szczupłym ciałem, z otyłością tez nie, ale wcale nie jestem chuda. Niestety nawet jak zapalę i bardzo mi się nie chce wstać, to i tak się przemogę i coś sobie wezmę. Kurde to jest najgorsze w MJ :/

 7. avatar
  Somebody

  Bo to jest tak „zjadłbym kanapkę, ale kuchnia jest taaaaak dalleeeeeko, wstanę idę zrobię kanapkę, ale tak mi się nie chce, pie***lę nie wstaję” 😉

 8. avatar
  anonim

  potwierdzam, prawda w 100% ja od tego gówna schudłem i za nic nie moge przzytyć, brak apetytu. Maryśka jest zajebista, ma niewielkie działanie uboczne, ale jest faktem ze osoby ktore długo i regularnie palą chudną. A wy dalej budujcie ołtarzyki dla zielonego listka i wmawiajcie sobie ze uleczy wszystkie choroby świata ; )

 9. avatar
  Leandro

  ilu znasz ludzi, ktf3rzy rezygnują z pracy z własnej woli? czasy są takie jakie są, i jeśli konejly skarbnik nie wytrzymuje przy Pani Burmistrz to chyba coś jest na rzeczy

 10. avatar
  korwinmikkezkosmosu

  przez rok regularnego jarania na wadze starcilem 3kg ale ot nagle pojawia sie na brzuchu kaloryfer

 11. avatar
  hah

  A może palacz marihuany odżywia się 5 razy dziennie bo ma apetyt ??

 12. avatar
  rasta

  jest jeszcze cos czego naukowc nie zbadali jak dziala marihuana na przemiane materi moim zadniem jak po blancie apety jest lepszy to i przemiana materi moze byc wlasciwsza z wlasnych doswiadczen idzie tez to troche zauwazyc nieraz je sie po skrecie ogrom a brzuszka az tak nie przybywa moze to byc zwiazane z substancjami zawartymi w cannabis. Trzeba w koncu uwolnic nasz leczniczy kwiat co dala nam natura z wladzy politykow zeby kazdy zbieral wlasny plon bo teraz te niektore mieszanki od dilerow z chemia to tylko szkodza zdrowiu niestety.

 13. avatar
  kolo120

  Jeszce jeden numer z palenie i odchudzaniem odkryłem, kaszel ja rano zawsze tak z 15 min intensywnie kaszle( pale kilka blt. dziennie) i serio tak intensywny kaszel rewelacyjnie działa na mięśnie brzucha 6 m-c kaszlu 7,5kg na brzuchu mniej

 14. avatar
  Karol

  pale praktycznie codziennie bardzo rozluźniająco wpływa na człowieka po ciężkiej pracy, polecam również na jakiekolwiek bóle skuteczniejsze i zdrowsze niż faszerowanie sie Tramalem. To prawda marihuana wzmaga apetyt jak cholera to też jest wielką przyjemnością bo nawet kanapka z masłem jest jakaś taka smaczniejsza i chociaż faktycznie jem duużo jestem szczuplutki :] :] nie żałuje sobie nieprawdą jest że koneserzy zioła woolą jarać dalej niż jeść poprostu jedno elegancko współgra z drugim :] no i nie zapominajmy że dobrze wpływa jeżeli ktoś ma problemy z notoryczną bezsennością wtedy też chyba nie warto łykać chemie. Pozdrawiam wszystkich tych którzy doceniają tę rośline chociażby za lecznicze wartości :] ide sobie zapalić

 15. avatar
  sdaw

  Nie sięgaj po blanta! Nie rób tego! My Ci damy świetne tabletki na bazie syntetycznej amfetaminy! Wyniszczą CIę, ale podziała i z dala od wstrętnego narkotyku jakim jest marihuana! Przecież stosowania naturalnego leku który wyrósł z ziemi jest złem! My mamy lepsze tabletki.. kup, kup, kup! mówią firmy farmaceutyczne 😉

 16. avatar
  Ester

  A co z wpływem na poziom cukru we krwi? Ma to coś do rzeczy?

Polecamy: Bangla Wall