4 129 odsłon

2,5 kg marihuany na dachu domu

Ponad 2,5 kg marihuany znaleźli policjanci na dachu jednego z domów w gminie Rusiec k. Bełchatowa (Łódzkie). Na ślad narkotyków naprowadził policjantów gimnazjalista, który przyniósł do szkoły kilka porcji marihuany.

Jak poinformował w środę PAP rzecznik bełchatowskiej policji Sławomir Szymański, policjanci otrzymali informację, że 16-letni gimnazjalista z gminy Rusiec przyniósł do szkoły narkotyki. Podczas przerwy między lekcjami przeszukano odzież i plecak chłopaka; w kieszeniach jego spodni znaleziono trzy tzw. dilerki z marihuaną.

Policjanci postanowili sprawdzić, czy uczeń nie ma większej ilości narkotyków w domu. „Mimo obecności w mieszkaniu, żaden z dwóch dorosłych braci 16-latka nie chciał wpuścić funkcjonariuszy, a wejście umożliwiła dopiero przywieziona z miejsca pracy matka chłopca” – relacjonował Szymański.

W mieszkaniu nie znaleziono narkotyków, ale jeden z policjantów postanowił sprawdzić jeszcze dach budynku. „Na dachu, tuż obok włazu, leżała biała reklamówka wypełniona suszem konopi indyjskich. Po zważeniu okazało się, że było w niej ponad 2,5 kilograma marihuany, wartej ok. 75 tys. zł” – dodał policjant.

16-latek odpowie za posiadanie narkotyków przed sądem rodzinnym. Trwa ustalanie skąd pochodziły znalezione narkotyki i do kogo należały.

via: PAPDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall