3 921 odsłon

Czterech przemytników zatrzymanych. Mieli przy sobie ponad kilogram marihuany

Z takiej ilości narkotyku można zrobić ponad dwa tysiące porcji wartych 40 tys zł. Narkotyki przewożone były z Holandii do Polski. Zatrzymanym grozi od trzech do pięciu lat więzienia.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się przestępczością narkotykową dowiedzieli się, że grupa mężczyzn jadących oplem vectra może posiadać narkotyki – informuje mł. asp. Mirosława Rudzińska z KWP w Szczecinie. – Przedwczoraj rano przy ul. Południowej samochód został zatrzymany do kontroli. Kierującym był 23-letni mieszkaniec Szczecina, oprócz niego w samochodzie znajdowali się jeszcze trzej mężczyźni.

W plecaku należącym do 30-letniego pasażera znaleźli okrągły pakunek z folii aluminiowej. Okazuje się, że znajduje się w nim marihuana. Pasażerów oraz kierowcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

W czasie przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych mundurowi zastali 24 –latka, który tuż po wejściu policjantów przez okno wyrzucił telefon komórkowy, w którym ukryte było 10 gramów marihuany. Mężczyzna również został zatrzymany. W toku kolejnych przeszukań policjanci zabezpieczyli różnego środki anaboliczne i telefony komórkowe.

– Kolejne ustalenia wykazały, że 23-latek kierujący oplem jest związany ze środowiskiem pseudokibiców – kontynuuje Rudzińska. – 10 października ubiegłego roku w trakcie trwania meczu siatkówki na hali sportowej przy ul. Wąskiej był w grupie osób, które zaatakowały przyjezdnych kibiców z Gorzowa. Wtedy po zatrzymaniu usłyszał zarzuty zmuszania do określonego zachowania i udziału w nielegalnym zbiegowisku narażającym na utratę zdrowia lub życia.

Wczoraj w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie czterech mężczyzn usłyszało zarzuty przemycania narkotyków z Holandii do Polski. Dzisiaj w sądzie zapadnie decyzja czy podejrzani trafią do aresztu. 24-latek zatrzymany w mieszkaniu usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

via: Głos SzczecińskiDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    CannabisPL

    Kórde tyle towaru….Pzdr

Polecamy: Bangla Wall