6 638 odsłon

Policjanci palą marihuanę za 100 tysięcy

Nie tylko grzyby, ale i krzaki konopi indyjskich można znaleźć w lasach na terenie Mrągowa i Piecek. Tylko we wrześniu policjanci zlikwidowali trzy plantacje marihuany. W sumie wartość rynkowa znalezisk, wynosi ponad 100 tysięcy złotych.

Wszystkie trzy plantacje znajdowały się w miejscach trudno dostępnych. Jedna z nich umiejscowiona była na bagnistym terenie w wysokich pokrzywach. Kolejna plantacja, którą ujawnili kryminalni w poniedziałek, znajdowała się w środku lasu niedaleko Krzywych w gminie Mrągowo.

W sumie policjanci zabezpieczyli 60 krzewów marihuany. Ktoś musiał regularnie doglądać i pielęgnować rośliny, gdyż wokół krzaków wypielona była ziemia. Drzewka zostały także zabezpieczone przed uschnięciem i przewróceniem się.

Próbki krzaków, zostały zabezpieczone i przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie. Pozostałe krzewy w porozumieniu z Wójtem Gminy Mrągowo zostały komisyjnie zniszczone.

Policjanci ustalają, do kogo mogła należeć plantacja. Za nielegalną uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

via: Gazeta OlsztyńskaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    cygan

    Nie no zamiast łapać prawdziwych przestępców to chcą zamykać niewinnych ludzi sadzących konopie.
    Taka prawda, że policjanci to cioty i tchórze. Zajmują się głupotami.

Polecamy: Bangla Wall