7 342 odsłon

Zlikwidowano pierwszą w tym roku wietnamską plantację

Łącznia wartość czarnorynkowa znalezionego suszu i roślin to ponad 2,5 mln złotych.

1130 krzewów i sadzonek oraz ponad 100 kilogramów ususzonej marihuany znajdowało się na nielegalnej plantacji w Zabrzu. Na miejscu funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 2 obywateli Wietnamu.

Wytwórnia marihuany znajdowała się w położonym na obrzeżach miasta prywatnym budynku mieszkalnym, specjalnie przystosowanym na potrzeby uprawy. W kilku przebudowanych i połączonych pomieszczeniach, na parterze i pierwszym piętrze budynku, zamontowano m.in. systemy nagrzewania, napowietrzania, wentylacji i zraszania, by stworzyć warunki do jak najszybszego wzrostu hodowanych roślin. Potrzebna do zasilania urządzeń energia elektryczna pobierana była z nielegalnego przyłącza, bezpośrednio z linii przesyłowej.

Łącznia wartość czarnorynkowa znalezionego suszu i roślin, z których miała być wyprodukowana kolejna partia narkotyku, to ponad 2,5 mln złotych.

Na terenie plantacji zatrzymano 2 obywateli Wietnamu w wieku 49 i 28 lat. Młodszy przebywa w naszym kraju nielegalnie. Obaj mężczyźni, którzy – jak ustalono, uprawą konopi indyjskich zajmowali się od dłuższego czasu, zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. W związku z posiadaniem i wytwarzaniem znacznej ilość środków narkotycznych grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Budynek, w którym prowadzili uprawę, był wynajmowany od Polaka.

Ujawniona przez Śląski Odział Straży Granicznej plantacja w Zabrzu, to jedna z największych zlikwidowanych dotychczas przez całą Straż Graniczną, a zarazem pierwsza w tym roku. W 2011 roku Straż Graniczna zlikwidowała na terenie województw: śląskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, podkarpackiego i małopolskiego łącznie 13 plantacji konopi indyjskich, zabezpieczając rośliny i susz wartości prawie 18 mln złotych.

via: Moje Miasto SilesiaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 7

 1. avatar
  August Gatzow

  Great blog right here! Also your site loads up veryfast! What web host are you the usage of? Can I am getting youraffiliate hyperlink to your host? I desire my website loaded up as quickly as yours lol

  http://www.yahoo.com

 2. avatar
  johan

  wszyscy co swoje opinie wyrazili na tej stronie sa debilami, huj w ryj temu kto krytykuje prace innych ,pozatym to co dodaje sie do maryski do sprawa hodowcy ,nie chcesz nie kupujesz,a założe sie że smak i haj po wietnamskim gównie jest dobry^^.

 3. avatar
  hah

  jeszcze miesiąc i by było po zbiorach (przynajmniej gówna nie sprzedawali)

 4. avatar
  cikawe

  faktycznie filozofia zeby zamoczyć palenie w eterze ,cukrze czy w sodzie … to nie trzeba holandi.

 5. avatar
  ak

  AZ ty pajacu jak nie wiesz o czym mowisz to zamknij dupe. Posype wymyslili w holandi na expoprt i nikt tak naprawde niewie jak sie ja robi. Wkurwiaja mnie takie pojeby jak ty. Jak nie jestes w temacie to po prost sie nie wypowiadaj.

 6. avatar
  AZ

  haha dobrze pieprzonym wietnamcom. Chamy dosypuja gowna do marihuany zeby byla ciezsza, Chuj im w dupe, niech choduja u siebie

 7. avatar
  hh

  TO jest straszne ….

Polecamy: Bangla Wall