4 080 odsłon

Kutz: marihuana powinna być dostępna jak alkohol

Kazimierz Kutz w programie Moniki Olejnik 'Kropka nad i"

Kazimierz Kutz, senator z Katowic, był w czwartek wieczorem gościem programu „Kropka nad i” w TVN 24. Chwalił Janusza Palikota i krytykował Jarosława Kaczyńskiego. Okazało się też, że jest zwolennikiem większej dostępności marihuany.

Zdaniem senatora, marihuana – podobnie jak alkohol – powinna być dostępna dla każdego, kto tego chce. Wyjaśniał, że im więcej zakazów, tym więcej osób chce je łamać. Dlatego dostępność do marihuany powinna być szersza, choć oczywiście należy to kontrolować.

Kutz mówił też o tym, co najbardziej zdenerwowało go w mijającym roku. – To jakieś niebywałe skumulowanie złej energii w życiu politycznym – uznał.

Znalazł jednak także pozytywy. Najbardziej spodobał mu się wyborczy sukces Janusza Palikota i jego ruchu. – To było optymistyczne, że się pojawił. Na naszych oczach zdewaluował pozycję Kaczyńskiego – twierdzi polityk. Dodał, że jego zdaniem, lider PiS nie ma nic wspólnego z postępowością i jako XIX-wieczny gracz nie ma już szans na wejście na ring, bo został znokautowany.

via: Gazeta.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 9

 1. avatar
  Cres

  SADZICI ,PALIĆ ZALEGALIZOWAĆ

 2. avatar
  ŚWIR

  Zasady są po to by je łamać :)
  Pokój !

 3. avatar
  siglo

  Ester – masz rację. Opinia Kaczyńskiego o MJ wynika z ignorancji, a opinia Tuska z kalkulacji opartej na sondażach (czyt. krętactwa). Obu im sprzyja społeczeństwo, w którym systematycznie (z racji wieku) ubywa osób pamiętających, że konopie to nie tylko odurzające kwiaty, ale też materiał przemysłowy do produkcji np. papieru. Skutkiem tego jest zawłaszczenie idei legalizacji przez środowiska takie jak Ruch Palikota, podczas gdy w Czechach, gdzie wiedza o konopiach jest dużo bardziej powszechna, dekryminalizację posiadania i uprawy na własne potrzeby przeprowadziła partia konserwatywna.

 4. avatar
  ANDRE1985

  A ja mam wy….ane i ide na wiaderko pozdro dla wszystkich

 5. avatar
  Ester

  Tak z innej beczki – pan Kutz ostro skrytykował Kaczyńskiego, a o Tusku, który o MJ wie „nieco” więcej jakoś zapomniał. Cały tvn. Nie żebym bronił Kaczyńskiego, obydwaj mają antylogiczne podejście do substancji psychoaktywnych.

 6. avatar
  accid

  g**** tam mozecie .

 7. avatar
  420

  Legalizacja marihuany a malzenstwa gejowskie itp to sobie z glowy wybijcie bo poleca glowy — dobrze wiemy co polacy moga takim gejkom zrobic.

 8. avatar
  siglo

  Z całym szacunkiem dla idei legalizacji, ale albo pan Kutz plecie bzdury, albo ludzie to w większości psy Pawłowa ustawione na odruchową reakcję „anty”. U podstaw idei legalizacji bowiem przekonanie o wolności wyboru dokonywanego przez dorosłych ludzi i tego że są oni świadomi konsekwencji własnych decyzji. Nikt rozsądny nie łamie jakiegokolwiek zakazu „bo coś jest zabronione”, ale dlatego, że widzi w tym dla siebie jakąś korzyść. Gdyby było inaczej, to np. przed 2000 rokiem w parkach i na skwerach mielibyśmy rzesze emerytów grających w backgammon zamiast w szachy (do 2000 roku istniał w Polsce prawny zakaz publicznego grania w tą grę), tymczasem jest on w naszym kraju nadal stosunkowo mało znany. Podobnie tylko debil widząc czerwone światło na skrzyżowaniu, doda gazu dla samej zasady. Większość łamiących przepisy drogowe robi to z jakiegoś, ich zdaniem istotnego, praktycznego powodu. Za to powszechnie przestrzegane są zakazy i nakazy obowiązujące np. w prawie budowlanym. Dodatkowo pan Kutz nie ma racji, twierdząc że Palikot „zdewaluował pozycję Kaczyńskiego”. Każdy średnio rozgarnięty wyborca zauważy, że Palikotowi przybyło mniej więcej tyle głosów, ile ubyło Napieralskiemu. Także w programie RPP nie ma zdecydowanie niczego, co mogłoby być atrakcyjne dla elektoratu PiS. To nie o przejmowaniu posłów PiSu mówił niedawno Andrzej Rozenek, ale o przejmowaniu posłów i działaczy SLD i innych organizacji lewicowych. Co zresztą już zaczyna przybierać postać konkretnych nazwisk z okręgu np. warszawskiego.

 9. avatar
  eyeti

  Palikot to populista. Ale ma szansę, w następnych wyborach zostać dopuszczony do władzy z resztą lewackich ścierw, co zaowocuje legalizacją związków homoseksualnych i prawem do adopcji dzieci. Nie! My do tego dopuścić nie możemy.. Precz z populizmem.

Polecamy: Bangla Wall