13 731 odsłon

Wietnamska uprawa konopi pod Myszkowem

Plantacja w Pińczycach

Ponad 1800 krzewów konopi indyjskich, z których powstaje marihuana, oraz 14,5 kg gotowego już suszu zabezpieczyła straż graniczna w jednym z domów w Pińczycach w powiecie myszkowskim. Zatrzymano dwóch Wietnamczyków, którzy prowadzili plantację. Jej czarnorynkowa wartość przekracza 4 mln zł.

Plantacja znajdowała się w wynajętym budynku na prywatnej posesji. Pomieszczenia przystosowano dla potrzeb uprawy, montując systemy napowietrzania, nagrzewania i zraszania. Prąd był pobierany z nielegalnego przyłącza.

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy uczestniczyli w akcji, znaleźli 1848 krzewów o czarnorynkowej wartości 3,7 mln zł oraz 14,5 kg suszu, wartego ponad 400 tys. zł. Konopia były modyfikowane genetycznie, dzięki czemu mają niemal dwukrotnie krótszy okres wegetacji, a na koniec można z nich uzyskać więcej suszu z większą zawartością substancji psychoaktywnych. Dlatego ich wartość materialna jest tak duża.

Z jednej dojrzałej rośliny można otrzymać średnio 22 gramy suszu. Według eksperta, z krzewów zlikwidowanej właśnie plantacji tego suszu byłoby niemal trzy razy więcej – wyjaśnia Agnieszka Golis, rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zabezpieczone urządzenia elektryczne, wentylacyjne i ogrodnicze są warte 150 tys. zł.

Plantatorzy” z Wietnamu mają 27 i 36 lat. W Polsce są nielegalnie. Jeszcze w piątek sąd rejonowy w Myszkowie ma rozpatrzyć wnioski o tymczasowe trzymiesięczne areszty. Za uprawę konopi na dużą skalę grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Według straży granicznej mieszkający w Polsce Wietnamczycy coraz częściej decydują się na uprawę konopi, wręcz zaczynają monopolizować ten rynek. We wrześniu straż graniczna we współpracy z naszą prokuraturą zlikwidowała największą w historii Częstochowy plantację konopi indyjskich, którą w wynajętym domu na obrzeżach miasta prowadzili także Wietnamczycy – tyle, że mający prawo legalnego pobytu. Jednym z zatrzymanych w tej sprawie był niespełna 17-letni uczeń. Wartość plantacji w Częstochowie oszacowano na 7 mln zł.

via: Gazeta.pl
foto: Nadwiślański Oddział Straży GranicznejDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 10

 1. avatar
  Jeffery Schendel

  You come up with some thoughtful arguments within this article, but are you missing something important?

  http://www.yahoo.com

 2. avatar
  xXx

  Jaki areszt? Utrzymanie za publiczne pieniądze? Do Wietnamu wypierdalać!

 3. avatar
  rasta

  policja zlapala oczywiscie dwoch podstawionych wietnamczykow;)) ale z kad oni mieli by kase na zorganizowanie tak wielkiej chodowli oni byli tylko murzynami a osob ktore czerpaly z tego zysk i tak nigdy nie dojda

 4. avatar
  asdf

  ej weźcie uświadomcie ludzi, że pieniądze, które są przeznaczane na walkę z tym, idą z naszych portfeli, co im zaszkodzi jak będą ZA wolnością ? Nie muszą palić… ich wybór, a nie rządu który wpaja w nas truciznę [ vodke ofc.] coby nas ogłupić i lepiej pociągać za sznurki. Może ja chce zapalić skręta raz w tygodniu, raz na miesiąc.. a nie jak inni chlać te vodke codziennie która wg mnie uchodzi za najbardziej destruktywną rzecz w życiu człowieka, po której się upada i nie wstaje. Porozmawiajcie z rodziną, sąsiadami nt marihuany[każdy kogoś zna negatywnie nastawionego na rzecz, o której w ogóle nie mają pojęcia!] na pewno podpiszą petycje bo co to jest 1 podpis dla bliskiej osoby. I będą ich miliony. Muszą się zgodzić, bo chyba mamy demokracje [a może nie, bo jakieś pajace z iq poniżej 130 za nas decydują, którzy są chciwi i Polskę pewnie mają gdzieś, a nie jak na demokratyczne państwo przystało ogół ] Tak się stanie, walczmy o wolną Polskę słowami, jak nasi dziadkowie z kałachami.[ nie wiem jakiej broni używali ale jestem z nich dumny, pora na nas, aby przyszłe pokolenia też były dumne z nas]. Z każdym dniem zabierają nam coraz więcej wolności. Czy wy tego nie widzicie ? Czy komuś szkodzimy? Polak winien robić co chcę dopóki komuś nie przeszkadza, dopóty komuś nie zrobi krzywdy!

 5. avatar
  luka

  no pewnie ich ten prąd zdemaskował nie da rady kraśc tylu kilowatow na dłuzszą mete. Mogli sobie wiatrak postawic hehe…

 6. avatar
  janek

  Takich tajnych upraw są setki jak nie tysiące, powodzenia frajerzy.

 7. avatar
  sgvgd

  Ciekawe jaki wplyw mial fakt pobierania pradu z nielegalnego przylacza…

  Btw. to bardzo milo ze strony naszych dzielnych panow policjantow ze zamieszczaja zdjecia pogladowe przykladowych aranzacji upraw, montazu systemow i gospodarowania przestrzenia. Napewno sie przydzadza 😉

 8. avatar
  hmm

  hmm no i dobrze ze wpadli a czemu? A bo to nie sa polacy i niech w swoim kraju hoduja. Ceny maja skurwiele wygorowane, a ten trick z filtrem od papioersa? co to ma byc? Juz obrzydzenie powoli czuje do tej ogolnej rasy czyli chiny, korea itp…

 9. avatar
  luka

  Ponad 60 gramów z jednego automata pod lampą to chyba dobry wynik……mają rozmach skur*isyny:P no i więcej thc ach ta genetyka

 10. avatar
  eyeti

  Ale oni mają zajebiście zorganizowane te uprawy…

Polecamy: Bangla Wall