7 145 odsłon

366 metrowy tunel między Meksykiem i USA

Granica pomiędzy San Diego i Tijuaną

Tunel, który służył do szmuglowania narkotyków z Meksyku do USA, odkryto w południowej Kalifornii. Po obu stronach granicy przejęto w sumie 17 ton marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 25 mln dolarów.

Podziemne przejście o prawie metrowej szerokości i długości ok. 366 metrów prowadziło z magazynu w amerykańskim mieście San Diego do podobnego budynku w Tijuanie w Meksyku. Agenci amerykańskiego urzędu celnego podkreślają, że tunel był bardzo dobrze wyposażony. Zainstalowano w nim elektryczność i wentylację. Ładunek przewożono małymi wagonami.

Tunel odkryto po zatrzymaniu przez policję ciężarówki, która wyjeżdżała z magazynu w San Diego. Pojazd był załadowany paczkami, w których znajdowały się w sumie trzy tony marihuany.

Po przeszukaniu przemysłowego budynku funkcjonariusze amerykańskiej Agencji ds. Walki z Narkotykami (DEA) z San Diego odkryli dodatkowe 6,5 tony konopi indyjskich. Po drugiej stronie tunelu w meksykańskiej Tijuanie przejęto 5 ton marihuany. Jak podał dziennik „Los Angeles Times„, na paczkach z narkotykami umieszczone było logo „Kapitan Ameryka” używane przez najpotężniejszy kartel narkotykowy Sinaloa z północno-zachodniej części Meksyku.

W ciągu ostatnich czterech lat agenci Urzędu ds. Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) wykryli ponad 75 podobnych tuneli na granicy z Meksykiem. Większość z nich znajdowała się w Kalifornii i Arizonie. Stany Zjednoczone zwiększyły ostatnio liczbę swych agentów na meksykańskiej granicy.

via: PAPDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    Rat

    336 Metrów?? Między San Diego a Tijuaną jest ok 31,5 Km

  2. avatar
    hehe

    kurde taka jedna paczuszke wyrwac…

Polecamy: Bangla Wall