4 879 odsłon

Internetowy sprzedawca nasion konopi przed sądem

Sędzia Agata Menes

Według prokuratury Piotr Sz. sprzedał przez internet ponad 30 tys. nasion konopi indyjskich, sam także hodował i sprzedawał marihuanę. Doradzał też innym jak uprawiać konopie indyjskie.

Owszem sprzedawałem nasiona marihuany, ale nie jest to zabronione – mówił w sądzie Piotr Sz. – Na mojej stronie był regulamin, z którego jasno wynikało, że nie można ich sadzić, uprawiać i zbierać tego co z nich wyrośnie.

Na pytanie sądu po co więc jego zdaniem ludzie kupowali od niego nasiona, odpowiedział: “dla celów kolekcjonerskich”.

Sędzia Agata Menes nie dawała jednak za wygraną.

Czyli co? Ludzie wkładali je do klaserów i potem oglądali, pokazywali znajomym? – dopytywała.

Mężczyzna odpowiedział, że nie wie co z nimi robili.

Według śledczych mężczyzna sprzedał 32 tys. nasion za 137 tys. zł.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces Piotra Sz. z Mąkoszyc w powiecie brzeskim.

Prokuratura zarzuciła mu również, to, że w ciągu dwóch lat (między 2007 a 2009 rokiem) pomagał osobom z całego kraju w prowadzeniu upraw konopi. Jak to miał robić?

Za pośrednictwem założonych przez siebie stron internetowych – wyjaśnia Ewa Kosowska Korniak z Sądu Okręgowego w Opolu.

Na stronach www.ziarno.powiew.com, lub www.jaranie-marihuana.prv.pl udzielał specjalistycznego doradztwa w zakresie prowadzenia upraw.

Jak wynika z aktu oskarżenia radził tam jakiego nawozu należy używać, by konopie dobrze rosły, jak je naświetlać, kiedy zbierać, jakie gatunki mogą rosnąć na zewnątrz, a jakie przystosowane są do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych.

Strony zrobiłem tylko w celach informacyjnych. W regulaminie zaznaczyłem, że uprawa jest niezgodna z prawem – mówił Piotr Sz.

Mężczyzna usłyszał też zarzut uprawiania co najmniej 20 krzewów konopi z których wytworzył marihuanę wartą o wartości 15 tys. zł.

Sprawa wyszła na jaw kiedy policjanci z Nysy zatrzymali do rutynowej kontroli samochód, którym jechało trzech mężczyzn. Okazało się, że mają marihuanę. Podczas śledztwa okazało się, że tropy prowadzą m.in. do Piotra Sz.

Na ławie oskarżonych zasiadł też Grzegorz R. on ma zarzut sprzedaży marihuany wartej 5,2 tys. zł oraz posiadania 95 g marihuany, otrzymanej od Piotra Sz.

Obu oskarżonym grozi od 3 do 15 lat więzienia. Wśród postawionych im zarzutów najwyższą karą zagrożone jest sprzedawanie narkotyków nieletnim.

via: Nowa Trybuna OpolskaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 6

 1. avatar
  Kici

  Brak słów :(

 2. avatar
  bierny konsument

  oj nie ladnie sie czepiac dobrych ludzi nie ladnie

 3. avatar
  pospolity

  ;/ juz sad nie ma sie czym zajmowac tylko nasionami konopi ktore obnizaja cholesterol i sa pozywieniem dla kanarkow pani sedzio od konopi nikt nie umarl nie zorietnotowana bardzo mi przykro fajnie niszczycie ludziom zycie osadzajac ich za kraty pamietajcie jednak dzien sadu nadejdzie i was spotka sprawiedliwosc. panowie policjanci, sedziowie, politycy i prokuratorzy od konopi nikomu stan zdrowia sie jeszcze nie pogorszyl w innych krajach jest ona uznawana jako lekarstwo. Lapcie prawdziwych bandytow i chamow bo takich jest nie malo. robcie to co do was nalezy napisal to pospolity obywatel tego kraju.

 4. avatar
  Tiger

  jak policje wparuje do mieszkania to ,, nie obchodzi ich nic co by on powiedzial (w sesnie tlumaczyl ) ”
  a co w tedy sad obchodziło to ? można to mozna

 5. avatar
  .k

  oj coraz to bardziej bezczelne zachowanie „prawa polskiego”

 6. avatar
  o kurwa

  co za pojebane prawo polskie. Jebac ta dziwke sedzine i policje

Polecamy: Bangla Wall