5 266 odsłon

Znicze z marihuaną

Po przecięciu metalowej obudowy znicza i rozłupaniu wosku okazało się, iż wewnątrz znajduje się sprasowana marihuana.

Ukrytą w zniczach, sprasowaną marihuanę znaleźli choszczeńscy policjanci podczas przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny podejrzewanego o kradzież z włamaniem. Oprócz narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione mienie o wartości około 10 tysięcy złotych.

Dwaj Polacy zatrudnieni dorywczo w Holandii po powrocie z pracy do wynajmowanego mieszkania stwierdzili brak wielu wartościowych przedmiotów. Ponieważ nie było śladów włamania mężczyźni o kradzież podejrzewali byłego współlokatora 22-letniego mieszkańca Choszczna, który wyprowadził się 3 tygodnie wcześniej, ale kluczy nie oddał. Poszkodowani po powrocie do kraju o swoich podejrzeniach zawiadomili policjantów.

Kryminalni podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez 22-latka znaleźli i zabezpieczyli skradzione mienie tj. trzy laptopy, telefon komórkowy, zegarek, aparat fotograficzny, trzy przenośne dyski twarde, rower, torbę podróżną i inne drobne przedmioty o ogólnej wartości około 10 tysięcy złotych. Mężczyzna ze stoickim spokojem obserwował czynności policjantów do czasu, kiedy funkcjonariusze zainteresowali się trzema zniczami przywiezionymi przez niego z zagranicznych wojaży. Wtedy nagle stał się nerwowy i zaczął zapewniać, że nie są one jego własnością a jedynie został poproszony o ich przywiezienie do Polski przez nieznane mu osoby. Po przecięciu metalowej obudowy znicza i rozłupaniu wosku okazało się, iż wewnątrz znajduje się owinięta folią warstwa mielonej kawy a pod nią zabezpieczona woreczkiem z zapięciem strunowym sprasowana marihuana. Dwa pozostałe znicze zawierały taką samą wkładkę. Łącznie było w nich 240 gramów marihuany.

22-letni mieszkaniec Choszczna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty kradzieży z włamaniem i przemytu narkotyków. Dziś Sąd Rejonowy w Choszcznie rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

via: KPP w ChoszcznieDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall