2 982 odsłon

SLD nie poprze legalizacji marihuany, chyba że do celów medycznych

Leszek Miller - obecny przewodniczącego klubu poselskiego SLD i były premier

– SLD nie poprze legalizacji marihuany – twierdzi Leszek Miller. Szef klubu parlamentarnego partii powiedział, że jego zdanie podziela większość posłów SLD. – To byłoby szkodliwe dla zdrowia, dla przyszłości młodych Polaków i myślę, że nie poprzemy – dodaje były premier.

Zdaniem Millera, Sojusz mógłby jednak poprzeć taki projekt zmiany prawa antynarkotykowego, który nie byłby ukłonem w kierunku przyszłych potencjalnych plantatorów. – Jeżeli projekt kładłby główny nacisk zastosowanie marihuany do celów leczniczych, to zmienia postać rzeczy – uważa Miller.

Działacze SLD skłonni byliby zagłosować też za zniesieniem kary za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Natomiast Ruch Palikota idzie dalej, chce np. zalegalizowania domowych upraw konopi.

Miller, podczas konferencji prasowej w Katowicach przekonywał też, że żaden z najbardziej radykalnych postulatów Ruchu Palikota nie zostanie zrealizowany. – Nie ma takiej większości w Sejmie – podkreślił.

Marihuana w celach leczniczych ma być wkrótce legalna w Czechach. Wytwarzane z niej lekarstwa będzie można kupić na receptę w aptekach. Czeskie ministerstwo zdrowia do końca tego roku chce zakończyć prace nad nowelizacją prawa. Po zmianach marihuana z listy substancji zakazanych trafi do spisu leków. Leki wytwarzane z marihuany mają pomóc w leczeniu stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, raka oraz AIDS.

via: Radio Tok FMDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    plv

    temu gosciowi juz dziekujemy, widac jak koledzy z klubu zgadzaja sie z jego tokiem myslenia skoro przechodza do partii Palikota

Polecamy: Bangla Wall