4 977 odsłon

Dwie uprawy konopi w Małopolsce

Około 1,2 mln zł wynosi czarnorynkowa wartość marihuany, uprawę której odkryto w woj. małopolskim – poinformował rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej Marek Jarosiński.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Nowego Sącza wraz z funkcjonariuszami sądeckiego wydziału Centralnego Biura Śledczego ujawnili dwie nielegalne plantacje krzewów konopi indyjskich.

Ich uprawą zajmowało się trzech mieszkańców województwa małopolskiego, którzy zostali zatrzymani na gorącym uczynku w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, określonego w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Dwie z nich zostały tymczasowo aresztowane.

Jedna plantacja była zlokalizowana na terenie posesji prywatnej położonej w podkrakowskiej miejscowości Niepołomice, a druga – nieco mniejsza – na poddaszu domu jednorodzinnego w Krakowie. W wyniku przeszukania posesji w Niepołomicach ujawniono dwie w pełni profesjonalne uprawy konopi indyjskich, które liczyły prawie pół tysiąca krzewów – powiedział Jarosiński.

Z kolei w stolicy Małopolski ujawniono uprawę liczącą prawie 100 krzewów.

Szacuje się, że z zabezpieczonych krzewów można byłoby uzyskać nawet 30 kg czystej marihuany o czarnorynkowej wartości 1 miliona 200 tysięcy złotych. Tym samym do nielegalnego obrotu nie trafi około 60 tysięcy porcji dilerskich tego narkotyku – podkreślił Jarosiński.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Uprawianie konopi indyjskich w znacznej ilości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8. Śledztwo ma charakter rozwojowy, prowadzący postępowanie nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

via: PAPDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 3

 1. avatar
  KDT

  kurde, i sasiad padl, kurwa teraz trzeba jezdzic do krakowa

 2. avatar
  gkv

  niezle sobie licza, 20zl za 0,5 g
  kiepskich dilerow maja 😀

 3. avatar
  gienkollo

  Znowu drogo liczą.

Polecamy: Bangla Wall