4 991 odsłon

Palikot vs. Wolne Konopie

Janusz Palikot na jednym z marszów na rzecz legalizacji marihuany

Inicjatywa Wolne Konopie jest podzielona. Część działaczy współpracuje z Januszem Palikotem. Inni twierdzą, że ten ich oszukał

Palikot wziął działaczy ruchu domagającego się legalizacji marihuany na swoje listy wyborcze. Dzięki podpisanemu w połowie września porozumieniu działacze Wolnych Konopii zajęli przeważnie siódme miejsca na listach Ruchu Palikota.

Porozumienie Janusza Palikota z Inicjatywą Wolne Konopie jest w istocie nieporozumieniem, w które (…) wmanipulowani zostali przede wszystkim Wyborcy!” – napisali na swojej stronie internetowej działacze inicjatywy.

Ostrzej o sprawie napisano w gazetce „IdeaListka„. Propozycje zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii nazwano tam „wyborczym bełkotem„, a pełnomocnika Ruchu Palikota do spraw polityki narkotykowej Steliosa Alewrasa określono mianem „ch…owego pełnomocnika„.

Janusz zaproponował wprowadzenie do ustawy antynarkotykowej przepisu, zakładającego odstąpienie od karania osób posiadających środki odurzające na „własny, niekomercyjny użytek”. Do jednego worka wrzucił więc marihuanę i tzw. twarde narkotyki. To bubel prawny – powiedział w rozmowie z tvp.info jeden z liderów Wolnych Konopi Jędrzej Sadowski.

Z partią Palikota współpracuje wciąż jeden z liderów Wolnych Konopii Andrzej Dołecki. Inni działacze znaleźli się jednak w opozycji. Oprócz Jędrzeja Sadowskiego jest wśród nich m.in. współzałożyciel tej inicjatywy Tomasz Obara. Ruch jednak nie chce całkowicie zrywać współpracy z politykiem.

via: RzeczpospolitaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 4

 1. avatar
  sky

  A Tomek własnie o tym mówił!
  co z nim wgl?
  Bardzo go lubiłem a WK trochę nie po koleżeńsku z nim postąpili. Tyle płyt i artykułów wydali na temat wspierania itp.a tu wyszło bongo shit, no ale szkoda WK od dawna ich działania są jednostronne i nie przynoszą korzyści. Gajewski po prostu sie nie nadaje i wchodzi jak dziwka w politykę, może to jedyna droga wyjścia ale nie Gajewski. Gota by inaczej z nimi gadał, za jego czasów były najlepsze marsze!

  Swoich ludzi sie wspiera, a nie wyrzuca i gównem obrzuca.

  Tomek ODWALIŁEŚ W WK kawał dobrej roboty przez to zostałes ikoną wyzwolenia konopii w PL! A każdy czasem w życiu ma zakręty.
  3maj sie bracie!

  Jak to czytasz, albo ktoś cos o Gociewie, niech pisze: grigo.fm@wp.pl .Pomogę w każdej sprawie!

 2. avatar
  ja

  powinna byc legalna alkoholizm widac widaaaaaaaaaaacccc zapalmy raz na miesiac ale legalniee

 3. avatar
  ...

  Ja nie jestem za palikotem ale za korwinem-mikke tak. On legalizuje ale nie legalizuje pedalstwa tak jak palikot :/

 4. avatar
  anonim

  Brawo super Palikot!! Jak będzie wybory prezydenta to oczywiście wybieram pana Palikota:)
  Pozdrawiam Pana trzymaj się:D

Polecamy: Bangla Wall