3 205 odsłon

Rośnie poparcie dla legalizacji marihuany w USA

Jeden z wielu punktów w USA gdzie można zakupić marihuanę do celów leczniczych

Połowa Amerykanów opowiada się na legalizacją marihuany w swoim kraju, co jest rekordowym odsetkiem – wynika z sondażu Instytutu Gallupa. Przeciwko legalizacji tego narkotyku jest 46% respondentów.

Rok temu za legalizacją marihuany opowiadało się 46% ankietowanych, a w 1969 r., – gdy Instytut Gallupa po raz pierwszy przeprowadził badania na ten temat – tylko 12% Przeciwnych było wówczas aż 84% badanych.

Jeśli ta tendencja się potwierdzi, wzrośnie presja, by dostosować prawo do życzenia mieszkańców” – napisali autorzy sondażu w komunikacie.

Stosunkowo liczniejsi są zwolennicy legalizacji marihuany wśród Amerykanów o lewicowych poglądach (69%) oraz osób młodych w wieku 18-29 lat (62%). Najrzadziej popierają ją natomiast Amerykanie powyżej 65. roku życia (31%) i konserwatyści (34%).

W listopadzie 2010 r. wyborcy Kalifornii zdecydowanie odrzucili w referendum pełną legalizację konsumpcji, uprawy i handlu marihuaną.

W całym kraju 16 stanów oraz Dystrykt Kolumbii zalegalizowały produkcję i konsumpcję marihuany do celów leczniczych. Czternaście stanów zrezygnowało natomiast z karalności za posiadanie niewielkich ilości tego narkotyku.

W 2009 r. zatrzymano około 850 tys. Amerykanów za wykroczenia związane z marihuaną. W 9/10 przypadków było to jej posiadanie – wynika z danych FBI.

via: Wirtualna PolskaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    tow. Palikot

    Marihuana to tylko dla bydła (pedałuw)

Polecamy: Bangla Wall