9 052 odsłon

CBŚ zlikwidowało 3 plantacje konopi koło Ełku

Na obszarze 100 m2 policjanci odnaleźli blisko 250 krzaków różnej wielkości

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali 3 nielegalne plantacje konopi koło Ełku. Zabezpieczono blisko 250 krzaków tej rośliny, a dwaj mieszkańcy Ełku dostali już zarzuty.

W miniony piątek wieczorem funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w powiecie ełckim wkroczyli na teren trzech nielegalnych upraw konopi służących do produkcji marihuany. – Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało bowiem, że takie plantacje znajdują się na rolnych nieużytkach zlokalizowanych w miejscowościach Sikory Juskie, Krokocie i Płociczno – opowiada Anna Fic, rzeczniczka warmińsko-mazurskiej policji. – W sumie na obszarze przeszło 100 m2 policjanci odnaleźli blisko 250 krzaków różnej wielkości, z których można było uzyskać co najmniej 5 kilogramów marihuany.

Wszystkie rośliny zostały ścięte i zabezpieczone. Funkcjonariusze w pobliżu jednego z nielegalnych poletek zatrzymali również dwóch mieszkańców Ełku w wieku 26 i 30 lat podejrzewanych o nielegalną uprawę roślin. Obydwaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a potem doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Ełku, gdzie otrzymali zarzuty. Starszy – uprawy konopi innych niż włókniste, młodszy -ich zbioru.

Decyzją prokuratury w stosunku do pierwszego z nich został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policji.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ełku pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej.

via: Gazeta WyborczaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 4

 1. avatar

  krzysiu to są policyjne zdjęcia! no chyba, że na forum siedzą sami mundurowi :)

 2. avatar
  krzysiu

  fotorelacja z forum haszyszu ;/

 3. avatar
  Lolkaa

  To nie sprawiedliwe! Dopóki mamy taki rząd i takie partie nigdy nie bedzie u nas legalizacji. Napewno nie wtedy gdy bedzie rzadzilo PO. Głosowałam na ruch Palikota ale nic to nie dało powieważ jednak jest więcej starych bab które są za kościołem. polska jest zacofana! tak! 100 lat za murzynami haha prawda!

 4. avatar
  farmer

  ale piekne krzaczki. nic tylko suszyc kruszyc smazyc:D

Polecamy: Bangla Wall