5 463 odsłon

Wolne Konopie z nr 7 na listach wyborczych Palikota

Janusz Palikot na Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie

Na listach wyborczych partii Janusza Palikota nie brakuje oryginałów. Kontrowersyjny polityk zaproponował start w wyborach nie tylko celebrytom, postawił też na postaci jakich w polskim Sejmie jeszcze nie było. O miejsce w parlamencie starają się m.in. transseksualista oraz były ksiądz.

Najwięcej emocji wzbudza kandydatura Anny Grodzkiej, szefowej fundacji Trans-Fuzja. Grodzka zdecydowała się w wieku 54 lat na zmianę płci. – Ja w wieku 12 lat nadałam sobie imię Ania, to świadczy o tym, że już wtedy nie chciałam być chłopcem. To była trudna decyzja, poważna i nieodwracalna – tłumaczyła na antenie TVN 24.

Grodzka od lat działa aktywnie na rzecz praw mniejszości. Już wcześniej miała styczność z polityką, należała do SLD i SDRP. Teraz zdecydowała się walczyć o miejsce w Sejmie, bo jak twierdzi osoby transseksualne są wyrzucone „poza margines społeczeństwa i prawa”.

Nie mniej kontrowersji wzbudza osoba Romana Kotlińskiego. To były ksiądz katolicki, który po opuszczeniu stanu kapłańskiego zaangażował się w działalność antyklerykalną. Jest redaktorem naczelnym tygodnika „Fakty i mity”, znanego ze współpracy z Grzegorzem Piotrowskim, mordercą księdza Popiełuszki.

Kotliński próbował już wcześniej swoich sił w polityce. Podobnie jak Grodzka, należał do SLD. Współtworzył Antyklerykalna Partię Postępu RACJA. W najbliższych wyborach będzie liderem łódzkiej listy Ruchu Palikota.

Janusz Palikot znalazł też miejsce na listach swojej partii dla… teściowej. Krystyna Kubat, matka drugiej żony polityka, ma być kandydatką Ruchu w okręgu wałbrzyskim. – Niech to będzie przykład tego, że teściowa może być dobra – skomentował Palikot w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Silną reprezentację na listach Ruchu Palikota będą mieć zwolennicy legalizacji marihuany. Dzięki porozumieniu z inicjatywą Wolne Konopie, miejsce 7 na listach Palikota zarezerwowano właśnie dla zwolenników legalizacji marihuany.

via: Lubelski KurierDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 3

 1. avatar
  Mahesh

  This judge got it right, which will likely ruselt in political suicide.i have smoked pot for 35 years, some of those years on a daily basis. i smoke occasionally now, & am not addicted.all these laws are based on lies. I know, as i am still standing, working & paying taxes and I resent paying for this unjust stupidity. ie: War on DrugsBelieve me the worst & most dangerous drug out there is Alcohol. I have had a chance to study it’s evil effects since boyhood. The abuse from my Father under the influence of booze leaned me towards pot in the first place. I am a diabetic who has no legal choice of means for relaxation.Alcohol literally makes me sick and can kill me if i continue drinking liquid dope.

 2. avatar
  mati

  Niby tak ale jesli wejdzie to napewno o to powalczy..Tylko Ruch Palikota!!!!

 3. avatar
  Ziomek

  Ale w prost nie jest napisane ze jak go wybiora to zalegalizuje konopie…

Polecamy: Bangla Wall