7 766 odsłon

Kolejna plantacja marihuany w Wielkopolsce

Pomieszczenie było przygotowane do uprawy: wyłożone było styropianem i folią, w środku pracowały wentylatory oraz lampy – komentują policjanci

Ponad 700 krzaków konopi indyjskich znaleźli policjanci w miejscowości Przyborów. Rośliny były w każdym rzadziej uczęszczanym miejscu posesji: w garażu, piwnicy, na strychu.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową prowadzą śledztwo dotyczące gangu działającego w Wielkopolsce i województwie zachodniopomorskim. Dotyczy ono nielegalnej uprawy konopi i sprzedaży sporej ilości marihuany – mówi Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. – Kolejne sygnały doprowadziły ich do miejscowości Przyborów, gdzie zatrzymali czworo podejrzanych: 26-letniego Krzysztofa P. z Poznania oraz mieszkańców okolicy: 30-letniego Michała K. oraz 57-letnich Barbarę K. i Sławomira K.

Krzysztof P. już wcześniej był znany policji. Miało go na oku – w związku z handlem narkotykami – Centralne Biuro Śledcze.

Policjanci przeszukali dom, w którym miała się znajdować uprawa konopi. W garażu znaleźli 176 metrowych roślin z rozwiniętym kwiatostanem. – Pomieszczenie było przygotowane do uprawy: wyłożone było styropianem i folią, w środku pracowały wentylatory oraz lampy – komentują policjanci.

Ale to nie wszystko. W piwnicy budynku było 90 mniejszych (o wysokości około pół metra) roślin, a na strychu, w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu – 440 sadzonek.

Ustalono, że grupa uprawiała i sprzedawała narkotyki od początku ubiegłego roku – zaznacza A. Borowiak i tłumaczy, że plantacja zarządzana była właśnie przez Krzysztofa P. pseudonim „Czacha„. – Do tego tygodnia gang mógł wprowadzić na czarny rynek kilka kilogramów gotowego narkotyku. Za kilogram marihuany brał 15 tys. złotych.

via: Głos WielkopolskiDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    cichy

    no Michal miales racje…czarnuchy ladnie to zrobily tylko zle z profilu wyszedles tak lezac…spoko tez lezalem teraz stoje:D jak wyjdziesz na wolke dawaj znac CICHY

  2. avatar
    Zielarz

    Ciekawe co za frajerostwo go sprzedało… Takie penery należy zamykać, bo komuś źle jak ktoś ma lepiej…

Polecamy: Bangla Wall