2 797 odsłon

Palacze marihuany mają problemy seksualne

Mężczyźni, którzy codziennie palą marihuanę częściej mają problemy z osiągnięciem orgazmu i trzykrotnie częściej dochodzi u nich do przedwczesnego wytrysku, w porównaniu z panami niepalącymi – wynika z australijskich badań, o których informuje czasopismo „Journal of Sexual Medicine”.

Do takich wniosków doszli naukowcy pod kierunkiem Marian Pitts z Uniwersytetu La Trobe w Melbourne, którzy przebadali 8 650 Australijczyków w wieku od 16 do 64 lat.

Ogólnie do stosowania marihuany przyznało się niemal dwukrotnie więcej mężczyzn (11,2 proc.) niż kobiet (6,1 proc.). Palaczy było też więcej wśród osób przed 36. rokiem życia.

Okazało się, że wśród mężczyzn codziennie palących marihuanę czterokrotnie częściej zdarzały się problemy z osiągnięciem orgazmu i trzykrotnie częściej dochodziło do przedwczesnego wytrysku, niż wśród panów nie palących jej wcale.

Kobiety palące trawkę nie miały więcej problemów w sypialni niż ich niepalące rówieśniczki. Cechowała je natomiast jeszcze większa niż mężczyzn aktywność seksualna i skłonność do zmiany partnerów.

Najnowsze badania stanowią potwierdzenie wcześniejszych obserwacji odnośnie zwiększonej rozwiązłości oraz problemów natury seksualnej u miłośników marihuany.

Jednak zdaniem naukowców w tego typu analizie powinno się uwzględnić również inne czynniki, w tym palenie papierosów, picie alkoholu i wykonywany zawód.

Źródło:  PAPDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall