5 834 odsłon

Izrael będzie uprawiać więcej marihuany

Konopie w parlamencie izraelskim w Jerozolimie

Izrael zwiększy produkcję marihuany w celach medycznych. Ministerstwo zdrowia utworzy specjalną komórkę do nadzorowania uprawy konopi indyjskich, wytwarzania z nich marihuany i dystrybucji tego specyfiku.

Resort zdrowia, na którego czele formalnie stoi sam premier Benjamin Netanjahu, zapowiada, że Izrael zwiększy produkcję marihuany, ponieważ jej sprowadzanie jest dziesięciokrotnie droższe.

Na czele ministerialnej komórki ma stanąć osoba wybrana w publicznym konkursie. Na to stanowisko wymagane są umiejętności menedżerskie, natomiast nie jest konieczne przygotowanie medyczne. „Wydział marihuany” zacznie działać od początku przyszłego roku.

Pacjent otrzymuje gotowe skręty w centrum dystrybucji w Tel Awiwie

Obecnie w Izraelu zgodę na użycie marihuany jako lekarstwa podejmuje dr Jehuda Baruch, psychiatra rządowego Centrum Zdrowia Psychicznego Abarbanel w Bat Jam pod Tel Awiwem. Na mocy jego decyzji, zawarte w marihuanie kannabinoidy uśmierzają ból i przynoszą ulgę już sześciu tysiącom chorych w Izraelu. Marihuanę dostarczają autoryzowane miejscowe plantacje.

Zdaniem resortu zdrowia, rezultaty kuracji są tak dobre, że za pięć lat liczba osób nią objętych może już sięgnąć 40 tysięcy. Na upowszechnienie „medycznej marihuany” naciska Izraelskie Stowarzyszenie Farmaceutów, domagając się, by ten psychoaktywny specyfik był dostępny w aptekach na receptę.

Policja nie kwestionuje leczniczej przydatności marihuany, ale próbowała przekonywać do jej importowania, co – zdaniem stróżów prawa – ograniczałoby ryzyko niedozwolonego użycia substancji.

via: PAP

Legalna farma konopi firmy ” Tikun Olam” na północy Izraela, niedaleko miasta SafedDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    Melike

    It is possible that some supircibtson packs remained hidden for users? For example, the supircibtson pack with zero supircibtson price or promotional pack that could always use some time and then hide them again? Thanks for reply.

  2. avatar
    hmmm

    po raz pierwszy żałuje , że nie jestem żydem…

Polecamy: Bangla Wall