5 545 odsłon

Ukradł koparkę, żeby hodować więcej marihuany

Sprzęt pochodzący z kradzieży o wartości 100 tys. zł oraz plantację marihuany odkryli bielscy i czechowiccy policjanci w jednym z domów w Godziszce. Zatrzymano 35-letniego sprawcę oraz jego 39-letnią wspólniczkę.

Z podwórka posesji przy ulicy Wodnej w Czechowicach-Dziedzicach zginęła laweta wraz z minikoparką o wartości blisko 50 tys. zł. Policjanci wydziału kryminalnego szybko ustalili sprawcę kradzieży.

– Dzisiaj w nocy przeszukali jego posesję i odnaleźli nie tylko skradzioną lawetę wraz z minikoparką, ale także inny sprzęt pochodzący z przestępstw, m.in. motocykl, z którego sprawca celowo usunął numery identyfikacyjne – mówi Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji.

W czasie przeszukania posesji policjanci odkryli także hodowlę konopi indyjskich. Zabezpieczono 73 krzaki konopi oraz marihuanę o wadze blisko 1 kg, czyli 2 tysiące porcji odurzających o wartości 60 tys. zł. Zatrzymano 35-letniego mężczyznę i jego 39-letnią wspólniczkę.

– Mężczyzna przyznał, że skradł koparkę do prac rolnych, aby poszerzyć działalność związaną z uprawą marihuany – mówi Jurasz.

Za włamania, kradzieże, nielegalną uprawę marihuany i posiadanie środków odurzających oboje zatrzymani mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat. O ich dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Źródło: BielskoBiała.Gazeta.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

 1. avatar
  Nike Outlet Store Online Shopping

  Thanks to a recent deluge of compelling colorways, Nike’s React Element 55 has managed to step out of the shadow that was seemingly cast over it by the React Element 87 last year and establish its own following.
  Nike Outlet Store Online Shopping

 2. avatar
  _Marta

  O, moje liście !
  I ten tekst „Mężczyzna przyznał, że skradł koparkę do prac rolnych, aby poszerzyć działalność związaną z uprawą marihuany”. Media to potrafią zapodać temat. Rośliny były moje i nie miały nic wspólnego z koparką.
  No i drobny szczegół: uprawa była w doniczkach, na 1 piętrze….

Polecamy: Bangla Wall