5 759 odsłon

Udawani budowlańcy i 21 kilogramów marihuany

Policjanci w samochodzie znaleźli 42 worki wypełnione marihuaną o wadze 21 kilogramów. Jej czarnorynkową wartość oszacowano na 600 tys. zł.

Dwaj bracia z Małopolski podszywali się pod budowlańców, by pożyczonym renault laguna przewieźć kilkadziesiąt dużych worków marihuany. Wpadli podczas kontroli na parkingu przy autostradzie A2 w Wielkopolsce. W specjalnym schowku w bagażniku funkcjonariusze znaleźli 21 kilogramów narkotyku o wartości ok. 600 tys. zł.

Policjanci z Koła przypadkiem wpadli na trop braci z ogromnym ładunkiem marihuany. W poniedziałek popołudniu dostali zgłoszenie, że na parkingu przy autostradzie dwóch młodych mężczyzn usiłuje ukraść samochód. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy wydziału kryminalnego.

Auto od znajomego

Szybko udało się zlokalizować 25- i 32-latka, którzy kręcili się wokół renault laguny. Podczas kontroli pokazali dokumenty samochodu i wyjaśnili, że pożyczyli go od znajomego.

Policjanci sprawdzając dane auta dowiedzieli się, że jego właściciel był wielokrotnie karany za przestępstwa narkotykowe. Postanowili dokładniej przyjrzeć się jego pojazdowi.

Budowlańcy z bagażem

W bagażniku znaleźli narzędzia budowlane, wiadra i inne przedmioty wskazujące na to, że mężczyźni zajmują się pracami budowlanymi. Okazało się, że był to tylko kamuflaż. Pod tapicerką odkryli specjalnie przygotowany schowek – a w nim 42 foliowe worki wypełnione marihuaną o wadze 21 kilogramów. Jej czarnorynkową wartość policjanci oszacowali na 600 tys. zł.

Prokurator postawił zatrzymanym braciom zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi im za to kara do 8 lat więzienia. Zdaniem śledczych sprawa jest rozwojowa, dlatego wystąpili do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy.

via: TVN24Dodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    Gwor

    panowie policjanci będą mieli zabawny sierpień…

  2. avatar
    ZIELKO

    Duzo zielka.

Polecamy: Bangla Wall