6 427 odsłon

Jointy obniżają zdolności intelektualne u nastolatków

Doświadczeni „palacze” wypalili średnio prawie 7 tys. skrętów

Młodzież, która zaczęła palić marihuanę przed 15. rokiem życia, zdecydowanie gorzej wypada w testach na inteligencję od osób, które zainicjowały swoją przygodę z „trawką” później – wynika z najnowszych badań naukowców z Uniwersytetu Federalnego w Sao Paulo w Brazylii.

Badacze przebadali 100 regularnych palaczy konopi indyjskich i ich pochodnych z 10-letnim stażem oraz 50 osób, które nigdy nie zaliczyły nawet epizodu z „trawką”. Okazało się, że aż 49 fanów używek, którzy zaczęli swoją przygodę w młodym wieku wykazuje najsłabsze możliwości intelektualne. Wykazał to prosty test z dopasowywaniem kart. W tym amatorzy trawki z największym stażem i najniższym wiekiem inicjacji polegli z kretesem. Po dokładnym sprawdzeniu wiekiem granicznym okazało się ukończenie 15. roku życia.

Okres dojrzewania to czas, w którym mózg jest najbardziej narażony na negatywne oddziaływanie neurotoksyn zawartych w konopiach indyjskich – powiedziała pomysłodawczyni eksperymentu, doktor Maria Fontes.

Badacze przeliczyli też średnią liczbę wypalonych skrętów z marihuaną. Okazało się, że „weterani” w czasie nieco ponad 10 lat spalili średnio 6790 sztuk „jointów”. Liczby bezwzględne robią wrażenie, ale nie wiadomo jednak dokładnie, jakie dokładnie ilości marihuany przeszły przez płuca (i mózgi) badanej grupy.

via: Daily MailDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 3

 1. avatar
  krzysiu

  dokonali mega odkrycia serio … pewnie w chuj lat nad tymi wnioskami pracowali

 2. avatar
  adam

  a co ty chcesz od pana kaczynskiego? przeciesz on robi nam dobrze:) he he zrozumiałesąś

 3. avatar
  adi

  spalił bym nawet jawszy sam:) jebać Kaczyńskiego:! a to znacie co ze w rosji wszyscy zzamawiaja smazona kaczke i zimnego lecha:)

Polecamy: Bangla Wall