12 515 odsłon

Plantacja marihuany na fermie strusi

Policyjni komandosi wchodzą na teren hodowli strusi

Podziemna plantacja marihuany w okolicach Drezdenka była doskonale wyposażona i zorganizowana. Policjanci znaleźli tam 3 tys. sadzonek marihuany, a rocznie wytwórnia pozwalała zebrać nawet 400 kilogramów suszu!

Plantację rozbili poznańscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Ich akcję wspierali antyterroryści. Kamuflażem dla narkobiznesu była hodowla strusi.

Plantacja konopi indyjskich znajdowała się w specjalnie przygotowanych halach pod ziemią, umieszczonych pod zabudowaniami gospodarskimi. Doskonale ukryta wytwórnia narkotyków była w pełni zautomatyzowana i pozwalała na zbiór około 400 kilogramów suszu rocznie. Hala była świetnie wyposażona: w systemy nawiewne, nawadniające oraz układy regulujące odpowiedni poziom temperatury w pomieszczeniach. Cały system był zasilany energią wytwarzaną przez generator na olej opałowy.

Wejście do podziemnych pomieszczeń zostało doskonale ukryte w kanale służącym do naprawy samochodów. We wnęce, wyglądającej jak półki na narzędzia warsztatowe, znajdowała się specjalna zbrojona betonowa klapa, która po otwarciu umożliwiała wejście na ukrytą plantację. Dodatkowo w przypadku najazdu policji, przestępcy zabezpieczyli właz specjalnym ryglem, który miał uniemożliwić jego otwarcie od zewnątrz.

Akcja policjantów na plantacji marihuany koło Drezdenka

Kamuflażem dla plantacji było gospodarstwo zajmujące się hodowlą strusi. Fermą zarządzała osoba-słup, wynajęta i opłacona przez gang. Przestępczy proceder funkcjonował od kilku lat.

Policyjne uderzenie w narkobiznes w okolicach Drezdenka połączono z akcją na terenie miejscowości Chojno Młyn (między Sierakowem a Wronkami w Wielkopolsce). Ustalono, że zaledwie kilka miesięcy temu, znajdowała się tam kolejna podziemna produkcja marihuany, pozwalająca na uprawę nawet 6 tys. sadzonek. Sposób jej funkcjonowania był taki sam jak koło Drezdenka. Podobnie i tutaj kamuflaż stanowiły strusie. W momencie akcji pomieszczenia były dokładnie wysprzątane.

Zatrzymano sześć osób zamieszanych w narkotykowy proceder. Czterech trafiło do aresztu na trzy miesiące, wobec dwóch zastosowano dozór policyjny. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

via: Gazeta LubuskaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    D-ko

    hahaha ja tez 😀

  2. avatar
    Drezdenko

    Za’pewne nie raz Kruszyłem i paliłem ten Temacik ; oD

Polecamy: Bangla Wall