10 482 odsłon

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

Prezydent Bronisław Komorowski

Policja nie będzie musiała już ścigać za posiadanie niewielkich ilości narkotyków. Pod warunkiem, że nie chodzi o dilera. Prezydent podpisał dziś (26 maja 2011) nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Obowiązywać zacznie po sześciu miesiącach od dnia ogłoszenia.

Nowelizacja zakłada, że w pewnych sytuacjach prokurator przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych – informuje Polska Agencja Prasowa.

Ponadto, jeśli uzależniony podda się leczeniu, prokurator będzie mógł wobec niego zawiesić postępowanie. Stanie się tak jednak w przypadku, gdy danej osobie nie zagraża kara wyższa niż do 5 lat więzienia.

Ustawa zaostrza kary za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Zamiast 10 lat, będzie za to grozić 12. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających miałoby grozić do 10 lat więzienia. Obecnie przepisy mówią o 8 latach.

Nie będzie można też reklamować środków spożywczych i dopalaczy. Chodzi o sugerowanie działania, podobnego do substancji psychotropowych lub środków odurzających, a ich użycie może powodować skutki takie, jak wyżej wspomniane środki.

Nowelizacja ustawy zakłada też, że pracownicy Żandarmerii Wojskowej i Służby Celnej będą mogły konfiskować substancje psychotropowe lub środki odurzające w ilości niezbędnej do późniejszego przeprowadzenia badań.

via: PAPDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 7

 1. avatar
  franczeska

  Mary mary joint fifa bongo filis.
  Zioom podknął bucha w tej chwili,
  kiedy wciągasz ten siwy dym do swoich płuc
  działaj tak żeby wyszło ci na plus
  ……………………………………………
  mój diler nie ściemnia normalnych ludzi
  jeszcze jedno hodowanie rąk nie brudzi
  najlepsze ziółka, filterek, bibułka
  lubię gdy skarbów pełna jest szkatułka :)

  HUJ W DUPE TYM POLITYKOM !!!!!!! :d jarać i tak będziemy , przynajmniej ja !

 2. avatar
  ganjaman

  tak tak, za handel do 12 a za nieumyślne morderstwo 5 latek,,puk puk w te głupie łby

 3. avatar
  kristo

  LEGALIZACJA MA BYC W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKI HERB POLSKI POWINIEN BYC LISTEK O KOLORU ZIELONEGO

 4. avatar
  kristo

  JEBAC POLICJE ZA TO ZE TAK LAPIOM NAS ZNARKOTYKAMI POLICJANCI TEZ JARAJA MARICHULANE NO I CO SPRAWIEDLIWE TO JEST NIE BO ICH NIKT NIE ZLAPIE MADZY JESTESCIE
  TYLE MAM DO POWIEDZENIA LERGALIZUJCIE LUB POSIADANIE NIEWIELKIEJ ILOSCI NARKOTYKOW BEDZIE NIEKARALNA KTO CHCE TO BIERZ KTO NIE TO NIE BIERZE NARA LLLLLLLEEEEEGGGAAAAALLIIIIZZZACCJJJJJJJJJJAAAA WWWW WPPOLLLSSSCCCCEEEE
  BRON
  EK LEGALIZUJ NIE MASZ SIE NAD CZYM ZASTANAWIC NIE SLUCHAJ STARYCH LUDZI BO TO SA UBEKI

 5. avatar
  kristo

  zalegalizujcie marichulane po tym sie nic nie dzieje ja to nie wiem co te ludzie gadaja za gupoty kto lubi ten bedzie bral ktpo nie lubi to nie jak by nie bylo narkotykow to by kazdy byl alkochlikiem ikazdy by sie zabijal bo by byly awanytury LEGALIZAJA AMNEZJA TO JEST TO AZ W PUCO BRAPIE PREZYDENCIE LEGALIZUJ PANSTWO BEDZIE BOGATE I DOBRA GOSPODARKA W POLSCE ROZKWITNIE
  TYLE CO MAM DO POWIEDZENIA WIEKSZOSC MLODY CH LUDZI JEST ZA LEGALIZACJA JA O TYM WIEM

 6. avatar
  Tefloon

  Dla wszystkich, którzy wciąż mają wątpliwości:
  http://sin.org.pl/co-zmienia-nowelizacja

Trackbacks / Pings

Polecamy: Bangla Wall