6 109 odsłon

Plantacja konopi w miejscowości Lipa

W sumie zabezpieczono blisko 160 krzewów konopi

Ponad 2500 porcji marihuany oraz blisko 160 krzewów konopi indyjskich w zlikwidowanej plantacji zabezpieczyli jaworscy policjanci. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby. Zabezpieczyli mienie i pieniądze o wartości ponad 60 tysięcy złotych.

Policjanci z Jawora i Bolkowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mając podejrzenie, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Lipa, może znajdować się plantacja konopi indyjskich dokonali jej przeszukania. Z samego rana 27 kwietnia 2011 do drzwi gospodarzy zapukali funkcjonariusze. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli duże ilości marihuany oraz rosnące w donicach krzewy konopi. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 2500 porcji marihuany oraz blisko 160 krzewów konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się w różnych fazach wzrostu, a pomieszczenia były specjalnie przygotowane posiadając urządzenia do wentylacji, nawadniania i oświetlenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli również mienie i pieniądze o wartości ponad 60 tysięcy złotych. W tej sprawie policjanci zatrzymali 49-letnią kobietę 23-letniego mężczyznę. Oboje trafili do policyjnego aresztu.


Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymani mieli narkotyki i gdzie one miały trafić.
Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat. W przypadku, gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast za handel środkami odurzającymi grozi do 8, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

via: KPP w JaworzeDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    citral

    o kurrka ża; piss on govermant medical free

Polecamy: Bangla Wall