16 635 odsłon

Na Jamajce marihuana też jest nielegalna

Bruce Golding - jamajski polityk, lider Jamajskiej Partii Pracy, premier Jamajki od 11 września 2007

Czołowi urzędnicy państwowi na Jamajce dokonają przeglądu zaleceń dotyczących legalizacji posiadania małych ilości marihuany na własny użytek i na potrzeby religijne. Jamajka jest największym Karaibskim eksporterem marihuany do USA

Sześciu ministrów z gabinetu premiera Brucea Goldingsa oceni sprawozdanie Krajowej Komisji z 2001 ds. „Ganji” – tak marihuana nazywana jest na Jamajce. Komisja, w skład której wchodzą naukowcy i lekarze, mianowana przez rząd, stwierdza, że „zakorzeniona w kulturze” marihuana nie ma negatywnego wpływu na zdrowie większości obywateli. Nie jest jasne dlaczego rząd, do przeglądu, wybrał stary raport.

We wtorek wielebny Webster Edwards, który był w komisji 10 lat temu wyraził ulgę, że sprawozdania będą przeglądane przez członków gabinetu. Wyraził również nadzieję, że ustawodawcy w końcu złagodzą restrykcyjne normy dotyczące posiadania marihuany.

Wiele osób paliło marihuanę przez całe życie i nigdy nie przerzucili się na „twardsze narkotyki” – mówi Edwards. – Legalizacja bardzo, bardzo małych ilości uwolni ludzi od konfliktu z wymiarem sprawiedliwości – dodaje.

Powszechnie praktykowane palenie marihuany, w miejsca publicznych, jest nadal nielegalne.

Dla wyznawców Ruchu Rastafari, palenie „ganji” jest jak sakrament, który zbliża do boga.

Dla wyznawców Ruchu Rastafari, palenie „ganji” jest jak sakrament, który zbliża do boga.

Dotychczasowe próby zalegalizowania małych ilości marihuany, nie przyniosły skutku, ponieważ urzędnicy obawiali się, że w ten sposób złamią międzynarodowe traktaty i narażą się na wprowadzenie sankcji ze strony Waszyngtonu.

Legalizacja narkotyku, nawet do użytku prywatnego, może spowodować tarcia z Waszyngtonem. Możliwe jest również naruszenie w ten sposób traktatów, w tym z 1988 r. Konwencji Narodów Zjednoczonych przeciwko nielegalnego obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Jamajka podpisała to porozumienie.

Wszystkie zmiany w przepisach dotyczących posiadania narkotyków będzie musiał zatwierdzić parlament Jamajki.

via: The Huffington PostDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    ziomus

    Giżman dobrze gada, polać mu:D

  2. avatar
    Giżman

    no bez przesady… najwyzej wywozenie za granice moze byc nielegalne ale to jest czesc kultury tych ludzi i nie wolno im tego odbierac;/ poza tym tylu ludzi tam przez wiele lat regularnie pali i nic zlego im sie nie dzieje wiec powinni tez pomyslec o legalizacji w innych krajach…

Polecamy: Bangla Wall