9 010 odsłon

Marihuana lekiem na padaczke

Od lewej: Ben Whalley, dr Gary Stephens i dr Claire Williams z Uniwersytetu Reading w sekretnej farmie konopi indyjskich.

Naukowcy odkryli, że konopie indyjskie zawierają trzy substancje, które mogą powstrzymywać ataki padaczki – informuje „The Daily Telegraph”. Wkrótce rozpoczną się testy na ludziach.

Na konopiach odcisnęło się piętno lat 60. i 70., gdy używane były jako narkotyki, tymczasem to prawdziwy skarb, jest w nich wiele substancji czynnych, które można wykorzystywać w medycynie – twierdzi dr Ben Whalley, który prowadzi badania nad medycznym wykorzystaniem konopi indyjskich na wydziale farmacji University of Reading.

Uwagę naukowców przykuło kilkanaście substancji czynnych, które znajdują się w liściach marihuany. Dwie z nich z powodzeniem zastosowali na zwierzętach, powstrzymując ataki padaczki.

Ich zdaniem, substancje te: kanabidiol oraz GWP42006 zakłócają przesyłanie sygnałów, które powodują hiperaktywność mózgu i napady padaczki.

Naukowcy mają nadzieję, że w ciągu trzech najbliższych lat uda im się rozpocząć badania kliniczne na ludziach z użyciem tych substancji. Jeśli przebiegną pomyślnie będzie to nadzieja na powrót do normalnego życia dla wielu chorych.

Tylko w samej Wielkiej Brytanii na padaczkę cierpi 500 tys. osób.

via: The TelegraphDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    Chory na padaczke

    A i jeszcze jedno !! Jeżeli szukacie chętnej osoby(degustatora chorego na padaczke) do przeprowadzenia badań to ja moge wam serdecznie pomóc i byc tym testerem :) POZdrawiam

  2. avatar
    Chory na padaczke

    Jestem osobiscie chory na padaczke od ponad 3 lat. Z doświadczeń wiem ze dobry temat pomaga padaczce i nie tylko !. Własnie dzis ukochana policja przeszukała mój dom, naszczescie nic nie znalezli ale zrobili narko-testy(przed testami zjadłem 2 tłoki ;x). Zobaczymy co wyjdzie jutroo.. :/ Może ktos byy coś doradził ?

Polecamy: Bangla Wall