22 668 odsłon

Syntetyczna marihuana

Medyczna marihuana i vaporizer czyli tzw. inhalator do przyjmowania THC bez narażania organizmu na substancje smoliste

Syntetyczny preparat o działaniu podobnym do marihuany może zwalczać ból, lecz nie będzie wywoływał psychoaktywnych efektów – twierdzą amerykańscy uczeni. Do tego odkrycia przyczyniły się, jak zwykle, eksperymenty na myszach.

Marihuana może być stosowana jako środek przeciwbólowy – na przykład u chorych na nowotwory. Wywołuje jednak nieprzyjemne efekty uboczne – chociażby halucynacje i problemy z poruszaniem się.

Zespół Li Zhanga z US National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism w Bethesda (stan Maryland) wykazał, że tetrahydrokannabinol (THC) wiąże się z dwoma rodzajami receptorów na żywych komórkach – jeden z nich odpowiada za łagodzenie bólu, drugi – za psychotyczne efekty nazywane przez palących nałogowo marihuanę „hajem”.

Od dawna było wiadomo, że za „haj” odpowiada wiązanie się THC z receptorem kannabinoidowym CB–1. Zespół Zhanga odkrył zaś, że THC łagodzi ból, pobudzając mózgowe receptory dla glicyny. Podczas eksperymentów na myszach udało się wykazać, że gdy nie ma receptorów glicynowych lub zostaną one zablokowane przez inny lek, myszy odczuwają ból nawet jeśli podać im THC (co oceniano za pomocą standardowego testu, w którym mysz wycofuje ogon z rozgrzanej płyty).

Jak twierdzi Lhang, opracowanie leków działających na receptor glicynowy pozwoliłoby zastąpić marihuanę i uzyskać efekt przeciwbólowy bez dodatkowych problemów (czy atrakcji).

Stephen Wright, dyrektor do spraw badań i rozwoju firmy farmaceutycznej GW Pharmaceuticals z Porton Down uważa, że są inne sposoby uzyskania efektu przeciwbólowego bez skutków ubocznych.

W zeszłym roku na europejski rynek trafił produkowany przez tę firmę Sativex, otrzymywany z konopi indyjskich wyciąg w formie doustnego aerozolu, który ma łagodzić skurcze mięśni u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym oraz bóle nowotworowe. Nie zaobserwowano żadnych efektów psychotycznych, być może dlatego, że zawiera naturalny, tłumiący reakcje psychotyczne kannabidiol (CBD). Ponadto THC uwalniany jest do organizmu od 20 do 40 razy wolniej niż przy paleniu marihuany.

via: PAPDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 7

 1. avatar
  Matt

  Hello

  I am reaching out to you to see whether you would be interested in some of my freelance vape marketing and seo services?

  I mostly specialise in backlink creation and lead generation for vape companies. I have worked with over 20 vape companies over the past year and have gotten them pretty good results.

  All of my services are very cheap as I am freelancing on a full-time basis now.

  You can view and purchase all of my services on https://www.fiverr.com/offroadvaper

  I spend most of my time on Fiverr so please write to me there :)

  Kind regards

  Offroadvaper

 2. avatar
  Hirotaro

  nie wiem co palił ten koleś,który miał,,haluny”po maryśce,ale albo to było coś nasączone jakimś gównem,albo to nie była naturalna maria.Palę od lat,i nigdy nie było czegoś takiego,jeżeli materiał jest po zebraniu,poprostu tylko wysuszony,bez żadnych wspomagaczy,to jaranie jest czystą frajdą.

 3. avatar
  Paweł

  Najlepsze wiadro medyk taka faza że nigdy nie zapomne

 4. avatar
  asd

  mialem haluny po ganji ale to byl 1 lub 3 razy gdy palilem meeega faza, nigdy potem juz nie bylo takiej fazy :) palcie i obudzcie sie !

 5. avatar
  jaram

  trafiam na to forum przypadkiem, tematem bloga jest: „marihuana konpie legalizacja!” a po przeczytaniu tego „artykulu” stwierdzam ze pisal go ktos niekompetentny i niezapoznany z tematem tak pieknej rosliny jaka jest Maria. Autorze jakie haluny?! A to zdanie jeszcze lepsze!: „efekty nazywane przez palących NAŁOGOWO marihuanę „hajem”. zajaraj RAZ dobrego zielonego, nazwiesz to masa, hajem, zajebaniem, jak chcesz i to po !!!JEDNORAZOWYM!!! spozyciu. zredaguj to zdanie bo az bola mnie oczy.

 6. avatar
  Giżman

  haluny?? xD dobre… poza tym kazdy wie ze naturalne srodki sa lepsze od syntetykow… wiele lekarstw ktore zostaly dopuszczone do sprzedazy dopiero po latach pokazaly co robia z naszym organizmem… a mnostwo ludzi ktorzy czesto palili marihuane nawet po latach nie mieli zadnych zlych skutkow ubocznych… no i dlaczego ci ktorzy mieliby sie leczyc tym specyfikiem nie moga poczuc odrobiny rozluznienia i radosci??

 7. avatar
  śVIRUS

  jakie halucynacje? kto to pisał? sa inne „skutki uboczne” niz haluny, bo kto mial haluny po konopiach? co? moze ci co nigdy nie palili…

Polecamy: Bangla Wall