102 465 odsłon

Mały krok do normalności! Sejm łagodzi ustawę narkotykową

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która łagodzi przepisy dotyczące karania za posiadanie małej ilości narkotyków. Głosowaniu towarzyszyła burzliwa dyskusja. – Jako matka proszę was o wycofanie tej ustawy, ona jest szkodliwa dla naszych dzieci – mówiła posłanka PiS, Beata Kempa.

Według nowelizacji przygotowanej w resorcie sprawiedliwości, w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem. Sejm przychylił się do tej propozycji. „Za” głosowało 258 posłów, przeciwko było 159, a 6 wstrzymało się od głosu.

Głosowanie poprzedziła kilkudziesięciominutowa burzliwa dyskusja. Przeciwko ustawie byli posłowie PiS. – Panie ministrze, nie odpowiedział pan na fundamentalne pytanie wszystkich Polaków: którą mafię pan dzisiaj poparł – grzmiała z mównicy Beata Kempa. – Ta ustawa jest bardzo szkodliwa dla naszych dzieci, nie idźcie w zaparte – wołała. Zaapelowała również do posłów PSL o złożenie wniosku formalnego i poproście o wycofanie tej ustawy. – Proszę pana, panie pośle Kłopotek, nie idźcie w zaparte tylko dlatego, że są wybory, proszę was o to, jako matka – powiedziała.

Minister Kwiatkowski: Będzie łatwiej ścigać dilerów

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski odpowiadał, że „nowelizacja da skuteczne narzędzia do ścigania dilerów i leczenia osób uzależnionych”. – Mam wrażenie, że ci którzy krytykują ustawę, nie mieli czasu, aby ją przeczytać – mówił po głosowaniu Kwiatkowski. Minister zapewnił, że po uchwaleniu zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii każda nawet najmniejsza ilość narkotyków nadal podlega odpowiedzialności karnej i jest nielegalna.

Prokurator będzie mógł, ale nie będzie musiał, odstąpić od skierowania aktu oskarżenia do sądu wtedy, gdy mówimy o nieznacznej ilości narkotyków, na własny użytek i gdy przemawiają za tym okoliczności popełnienia czynu, gdy jest to osoba uzależniona – argumentował.

Nakładamy na policję i prokuraturę obowiązek szczegółowej analizy sytuacji w związku z zatrzymaniem, nie będzie tak, że obecnie właściwie jest automat – pierwsze zatrzymanie ze „skrętem” to wyrok w zawieszeniu, drugie – bezwzględna kara pozbawienia wolności – podkreślił Kwiatkowski. Dodał, że zmiany w ustawie mają de facto zachęcać uzależnionych do podjęcia leczenia.

Maksymalny wymiar kary za handlowanie narkotykami – 12 lat

Wcześniej posłowie odrzucili zgłoszone przez PiS wnioski mniejszości w sprawie wykreślenia najbardziej kontrowersyjnych zapisów oraz wniosek o odrzucenie ustawy w całości. Oddalone zostały też poprawki zgłoszone przez SLD dotyczące m.in. kwestii dookreślenia pojęcia „nieznacznej ilości narkotyków„.

Sejm podniósł też maksymalny wymiar możliwej kary za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających z 10 do 12 lat więzienia. Natomiast za posiadanie znacznej ilości środków odurzających będzie grozić do 10 lat więzienia, obecnie – do ośmiu lat..

via: Gazeta WyborczaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 29

 1. avatar
  legitimate canadian pharmacies
 2. avatar
  the canadian pharmacy
 3. avatar
  canadian cialis
 4. avatar
  canadian pharmacies shipping to usa
 5. avatar
  iavalimari

  [b][url=http://www.monclerjacketspro.top/ru/]Moncler выходе[/url][/b][b][url=http://ru.monclerjacketspro.top/]Moncler куртки[/url][/b][b][url=http://www.monclerjacketspro.top/ru/]Moncler куртки[/url][/b]
  [b][url=http://www.monclerjacketspro.top/ru/]Moncler выходе[/url][/b][b][url=http://ru.monclerjacketspro.top/]Moncler куртки[/url][/b][b][url=http://www.monclerjacketspro.top/ru/]Moncler куртки[/url][/b]
  [b][url=http://ru.monclerjacketspro.top/]Moncler продажи[/url][/b]
  [b][url=http://www.monclerjacketspro.top/ru/]Moncler продажи[/url][/b]

  [url=http://t-shirt83.webs.com] выходе blog [/url]

  [url=http://cartierwatchesforsale8.webs.com] выходе [/url]

  [url=http://omegawatches73.webs.com] About blog [/url]

 6. avatar
  apersaathchri

  [b][url=http://www.finike2.com/]nike shoes outlet[/url][/b]
  [b][url=http://www.finike2.com/]nike cheap nike[/url][/b]
  [b][url=http://www.finike2.com/]cheap nike shoes[/url][/b]
  [b][url=http://www.finike2.com/]nike shoes outlet[/url][/b]
  [b][url=http://www.finike2.com/]nike cheap nike[/url][/b]
  [b][url=http://www.finike2.com/]cheap nike shoes[/url][/b]
  [b][url=http://www.finike2.com/]Nike Air Max[/url][/b]
  [b][url=http://www.finike2.com/]Nike Factory Outlet[/url][/b]

  [url=http://monclerjacketsoutlet30.webs.com] outlet blog [/url]

  [url=http://philippepatek22.webs.com] outlet [/url]

  [url=http://tiffanyrings51.webs.com] About blog [/url]

 7. avatar
  nfl jerseys cheap

  Mały krok do normalności! Sejm łagodzi ustawę narkotykową
  nfl jerseys cheap http://www.amillionthanks.org/wishes/cheap.html

 8. avatar
  Willy

  Cheap Womens Da’Norris Searcy Authentic Jerseys Cheap Gold Chris Baker Game Jerseys

 9. avatar
  Jaynne

  Blasdales Hi to all the Blasdales! I’m currently rehinrcseag my family tree and think I may have discovered a link with the Blasdale family in Nottingham. My fathers’ name is Michael Hallam-Clarke (and his father was George Hallam-Clarke) and I’d had no luck with name My father has recently found a limited family tree that his father George drew up and it appears that Georges’ father (my great grandfather) was an Arthur Blasdale from Nottingham. We think he was married to a Beatrice Mary Adams (her maiden name?) and they had 7 children John Arthur, Edward Adams, Roland Harry, James Blasdale, Harold (nickname Jelly), George (my grandfather) and Beatrice Jennifer (who we think was known as Jenny and married a vicar called Aggasi). At some point the family name changed to Clarke and we believe Arthur (and family) moved to Ramsgate in Kent where he was the Town Clerk. Does this tie into any existing Blasdale tree? AscotBerkshireUKPosted Sunday, May 11 2003

 10. avatar
  axis

  no…super a zapobicie ze skutkiem smiertelnym co nie jest zabojstwem tylko pobiciem 8 lat.gratuluje!!

 11. avatar
  Qbks

  Prezydent ją podpisał, więc już weszła w zycie :)

 12. avatar
  wolfram

  GIEZETHA zajebiscie to ujales………. no kurwa!!!!!lepej sie nie dalo

 13. avatar
  Chory na padaczke

  Co mi zrobia jeżeli złapali mnie Nagrzanego jak swinie i zrobili testy. towaru nie znaleźli.

 14. avatar
  jaram

  trzeba nam rewolucji! kolega nie dajcie sie nabrac, dobry post! otworzcie oczy! po co nam rzad prawo i pieiadze drukowane z powietrza? poczytajcie troche o rozkazie wykonawczym 11110. kupa filmow na youtube na ten temat! uswiadomcie sobie ze jestescie nic niewartymi pionkami w rekach arystokracjii, kiedys doczekamy sie legalizacji ale tylko dlatego bo rzad bedzie chcial przekupic nasze pokolenie ! pamietajcie to tylko mydlenie oczu !

 15. avatar
  GIEZETHA

  I TO JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!?????????? LUDZIE CHCĄ BYĆ WOLNI W TYM KRAJU ZROZUMCIE TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PRZEŁAMCIE SIE I DAJCIE W KONCU NAM WOLNOŚĆ WYBORU NIKT NIE BĘDZIE ZYŁ W TAKIM KRAJU W KTÓRYM ŻYJEMY JAK W ZAMKNIĘCIU… I Z CZASEM BEDZIE JESZCZE GORZEJ… CHCEMY LEGALIZACJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I ZA NIĄ JESTEM CHOĆ SAM NIE PALE !!!!!!!!!!!!!!!!!! KURWA MAĆ!

 16. avatar
  jah

  dokładnie! „nie dajmy się nabrać”!!! mądre słowa

 17. avatar
  lol

  wiadome było że jeden z pisiorków się wyrwie, banda debili

 18. avatar
  tyMon

  boy złota zasada prawa – nie działa wstecz ;]

 19. avatar
  boy221

  no a co z tymi co juz za niewielka ilosc zostali skazani?

 20. avatar
  Anonim

  „NIE DAJCIE SIE NABRAC” mądry post :)

 21. avatar
  NIE DAJCIE SIE NABRAC

  „Pierwszą działke dostają za darmo”, hehe dobre. Pokarzcie mi takie co rozdaje zioło za darmo… :] Chyba,ze to jakis dobroduszny farmer,który dzieli się z znajomymi owocami swojej pracy, ale nie o tym chciałem. Jeżeli dobrze zrozumiałem pomysł naszych kochanych POlityków, to za faktycznie zależy im jedynie na wiekszym POparciu. Ta ustawa tak na prawde nie zmieni za wiele, a na pewno nie na lepsze. Bo to,ze nie będą kogoś karac za mała paczuszke w kieszeni nie oznacza,że obędzie się bez nieprzyjemności. „Każda sprawa będzie rpatrywana indywidualnie” – co oznacz w rezultacie niewielkie zmiany. Dalej trzeba bedzie odbyc dyskusje z przeuroczymi prokuratoarami i najprawdopodobniej ze śledczymi. I skąd oni niby bedą wiedziec,ze nie jestem dilerem? Uwierzą mi na słowo? Chyba nie :) Przyjdą do domu, rozgrzebią mój cały dobytek w poszukiwaniu tego szatańskiego ziela po czym na pewno czeka mnie jak już wyżej napisałem rozmowa z prokuratorem. Skoro ja nie jestem dilerem, a pake mam w kieszeni to pewnie jakiegos dilera znam. Jeżeli pójdę na współprace to mnie wypuszczą, jężeli nie będę musiał zgłosi się na przymusowe leczenie!!! Tylko niebardzo wiem z czego oni chca mnie leczyc! I w jaki sposób przedewszystkim. Bo żeby leczyc, trzeba najpierw byc chorym… Nie dajcie się zwieśc! Ta ustawa to nie żaden krok na przód w kierunku legalizacji, to rozpaczliwa walka o „słupki”, o poparcie, które PO straciło w ostanim czasie. Z powodu podwyżek VATu (na razie do 23%,a finalnie będzie to 26%), cen żywności, zamknięcia stoczni, kradzieży naszych emerytur… Możnaby długo wymieniac. Dla mnie to bez znaczenia czy jest nowa ustawa,czy będzie po staremu. Od prawię 10 lat „płynę pod prąd”, nie dając się wyleczyc z własnych przyzwyczajen czy wyborów. Próbowałem róznych rzeczy, różnych używek, alkoholi, nadużywając, niektorych przez pewnien czas. Wybrałem to co moim zdaniem jest najbespieczniejsze dla mnie i najlepsze – najmniej szkodliwe zdrowotnie i społecznie! Piję piwo, wódka to szaleństwo, a sfermentowane owoce powinno sie wylewac w kiebel, choc wiele osób ma odmienne zdanie. Papierosów nie pale bo nie widze najmniejszego sensu w tym. Dropsiki i proszki wszelakiego rodzaju, przyjemna sprawa, ale nie biore niczego czego skladu nie jestem pewien.
  Marzę o dniu kiedy będę mógł usiąśc przed domem z batem w ręce, ale od tak dawna ukrywam się z tym,ze nie robi mi to już wiekszej róznicy.
  Nie dajmy sie tylko omotac i dac nabrac pazerny polityką,którzy za wszelką cenę próbuja utrzymac sie na stołkach. Pamietajcie o waznej sprawie, na wszelki wypadek lepiej mówic w zaparte „to nie moje, nie wiem skąd sie to wzięło”. Pozdrawiam i życze wszystkim palaczą spokoju ducha i spełnienia marzeń o legalizacji. Może doczekamy tego…

 22. avatar
  hg

  ross – juz ;]

 23. avatar
  ross

  musiał*

 24. avatar
  ross

  może mi ktoś wyjasnic kiedy wejdzie ta ustawa w zycie? Kiedy nie bede mogł sie obawiac zawiasów za pol grama Marii?

Trackbacks / Pings

Polecamy: Bangla Wall