8 836 odsłon

The Union: The Business Behind Getting High

The Union: The Business Behind Getting High to kanadyjski film dokumentalny z 2007 roku, który wyjaśnia dlaczego marihuana jest nielegalna, jakie naprawdę grożą nam konsekwencje zdrowotne, czy prohibicja działa i co by się stało po opodatkowaniu jej. Film zdobył liczne wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Film ujawnia jak społeczeństwo było manipulowane propagandą o marihuanie, pokazuje zastosowanie w przemyśle i medycynie, ostrzega jakie niebezpieczeństwa niesie z sobą prohibicja i wreszcie, pokazuje dlaczego prohibicja jest w interesie przemysłu farmaceutycznego, który zarabia pieniądze na wprowadzonym substytucie marihuany marinolu, pomimo o wiele tańszego i łatwiejszego w zdobyciu dla potencjalnego chorego suszu marihuany, pozwalając tym samym na to, aby marihuana była nadal nielegalna.Dodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 6

 1. avatar
  wolny

  podpisuje sie pod wszystkimi szczera prawda na zawsze wolne konopie!!!

 2. avatar
  MB-Sensimilla

  Marihuana to część świata stworzona przez Boga w celu dania ludziom chwili relaksu i odprężenia więc nie może być złem. A jednak w naszym kraju jest nielegalna i to jest zło największe już dawno powinna być zalegalizowana i dostępna w każdym sklepie, bo to właśnie marihuana sprawia, że każda chwila jest przyjemna.Marihuana jest nielegalna ponieważ kiedyś jakiś poważany głupiec powiedział, że jest zła zamydlając tym samym ludziom oczy jego dzieło kontynuuje nasz rząd poprzez liczne media, które opłaca, ale jestem pewien, że żaden polityk, który ślepo walczy z marihuaną i twierdzi, że jest ona szkodliwa sam nie wie w jaki sposób ona szkodzi, ponieważ wcale go to nie obchodzi, on po prostu chce sobie zrobić reklamę w celu rozwoju swej kariery.
  Tak naprawdę marihuana wcale nie jest szkodliwa, osobiście mam nadzieję, że wkrótce wszyscy ludzie to zrozumieją.JESTEM ZA LEGALIZACJĄ!!!

 3. avatar
  dżem

  dosłownie jaranie nie zabija ale pomaga i uspokaja, wiem po sobie 😉

 4. avatar
  Icaria

  medrzecidiota ma rację- ale niestety to na mnie spadł obowiązek jego odchudzenia.
  Po alkoholu człek robi z siebie idiotę, po fajkach wali mu z pyska a po jarance albo się jak chichrający imbecyl zachowuje, albo jak emo-gej-elf z lothlorien sunie po dywanie z namaszczeniem z palcem w pępku kontemplując otaczające go pomarańczowe ściany, albo słucha jednego kawałka przez 3 godziny analizując zajebistość dźwięków, albo zaśliniony zasiada przed kompem i nawet nie słyszy jak dziecko w pokoju obok ryczy. Pozatym nuda nudą a naczynia brudne w zlewie stoją! i ręczniki niewyprane leżą już od tygodnia w koszu o pieluchach w misce się czwartą dobę nie wspomnę… Niestety (a może stety) jestem matka polka karmiąca i jaranka dla mnie jest nie wskazana… na pohybel używkom! Idę sobie zapalić 😉

 5. avatar
  medrzecidiota

  Film zawiera sporo ciekawych spostrzeżeń. Taka w gruncie rzeczy jest prawda – po legalnym i promowanym przez wszystkich alkoholu nie wiemy czego się spodziewać. Kiedy wypiję za dużo nie pamiętam co robiłem, a to jest straszna rzecz bo może się wydarzyć wszystko. Po paleniu natomiast można się spodziewać zaledwie dwóch niepokojących rzeczy:
  a) utyjesz
  b) spodoba Ci się nuda, bo jaranka sprawia, że nawet nudzenie się jest fajne

 6. avatar

  Blog dodany do ulubionych :)

Polecamy: Bangla Wall