6 153 odsłon

Przemytnicza łódź podwodna

Łódź podwodna do przemytu narkotyków w Kolumbii

Kolumbijskie siły bezpieczeństwa przechwyciły łódź podwodną, wykorzystywaną do przemytu narkotyków do Meksyku – podał dziennik „El Pais”. Według władz to najbardziej zaawansowana technicznie łódź do transportu narkotyków odkryta dotychczas w Kolumbii.

Odnaleziona w departamencie Cauca, na południowym-zachodzie kraju, łódź może zanurzać się na głębokość dziewięciu metrów i dzięki rozwiązaniom technicznym jest niewykrywalna dla radarów.

Na pokładzie tej maszyny o długości 30 metrów można przemycić nawet osiem ton narkotyków.

Według pułkownika Manuela Hurtado, to pierwsza łódź do transportu nielegalnych substancji przechwycona w Kolumbii, która może płynąć całkowicie pod wodą. W przypadku wcześniej odnajdowanych w tym kraju łodzi podwodnych ich część zawsze wystawała nad powierzchnię wody – pisze agencja AP.

Ta łódź jest w stanie dopłynąć do wybrzeży Meksyku bez konieczności wypływania na powierzchnię” – ocenił Hurtado, dodając, że w klimatyzowanym wnętrzu maszyny mieści się sześcioosobowa załoga.

Według kolumbijskiego dziennika „El Tiempo”, policja i wojsko nadal przeszukują region. Podejrzewają, że w pobliżu może być ukryta kolejna łódź tego typu.

via: PAPDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall