8 555 odsłon

BBC – How Drugs Work: Cannabis

BBC - How Drugs Work (2010)

Program BBC „How Drugs Work” wywołał w Wielkiej Brytanii dyskusję. Zdaniem części widzów program zachęca do stosowania narkotyków – pisze „Daily Mail” na swojej stronie internetowej. Program poinformował m.in. że marihuana „porywa zmysły jak ziołowy terrorysta”.

„How Drugs Work”, czyli „Jak działają narkotyki”, to program, który jako pierwszy w historii pokazuje dokładnie, co dzieje się z ciałem człowieka podczas zażywania narkotyków. Animacje obrazujące wnętrze ludzkiego organizmu uzupełniają opowieści osób stosujących używki.

Program wywołał w Wielkiej Brytanii skandal: zdaniem części widzów to, w jaki sposób przedstawione jest działanie narkotyków, nie zniechęca do ich zażywania. Telewizja otrzymała dotąd 54 skargi od widzów, z których część wskazywała, że program podkreśla atrakcyjność narkotyków.

Widzowie BBC mogli się dowiedzieć, że kokaina daje uczucie euforii i dodaje odwagi. Jedna z osób zażywających kokainę dodała, że „to jest przyjemne”. O marihuanie powiedziano, że poprawia zdolność kojarzenia, zwiększa kreatywność oraz „porywa zmysły jak ziołowy terrorysta”.

Rzeczniczka BBC podkreśliła, że zdaniem telewizji program przedstawia obie strony: zarówno przyjemność płynącą ze stosowania narkotyków, jak i ich szkodliwe działanie na ludzki organizm.

via: Wirtualna PolskaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    yaqoob
Polecamy: Bangla Wall