6 157 odsłon

Policjanci wywęszyli plantację marihuany

Szczecińscy policjanci podczas rutynowego patrolu wyczuli zapach marihuany dochodzący z ogródków działkowych

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie w ciągu jednego tygodnia ujawnili już drugą plantacje konopi indyjskiej. Sprawcy ukryli ja w pomieszczeniu piwnicznym zamieszkałej altanki ogrodowej. W związku ze sprawą zatrzymane zostały trzy osoby.

Policjanci z Oddziału Prewencji w czasie patrolu kontrolowali rejon ogródków działkowych w pobliżu ul. Strzałowskiej. Gdy byli na jednej z alejek poczuli charakterystyczny zapach marihuany. Po kilkuminutowej obserwacji zauważyli, że z pobliskiej altanki wychodzi mężczyzna, który skierował się do domu znajdującego się naprzeciwko. Policjanci, którzy udali się za nim, wewnątrz budynku zastali dwóch mężczyzn, a na stoliku na kartce papieru znajdowała się marihuana. Mężczyzna, który wszedł do altanki przed mundurowymi przyznał, że narkotyk należy do niego. Został on zatrzymany, a zabronione środki zabezpieczono. Następnie funkcjonariusze skierowali się do domku, z którego wcześniej wychodził zatrzymany. W trakcie kontroli pomieszczenia, w którym zastano kobietę i mężczyznę policjanci zauważyli suszone krzewy w pomieszczeniu kuchennym oraz worki z ziemią do uprawy kwiatów.

W toku dalszych czynności okazało się, że w podłodze znajduje się właz do przygotowanego do uprawy konopi podpiwnicza. Tam w donicach rosło kilkadziesiąt wysokich na ponad metr krzaków. Zainstalowane były tam wentylatory, lampy i sprzęt do ogrzewania. W sumie policjanci zabezpieczyli 54 krzaki konopi oraz kilkadziesiąt sadzonek, które wkrótce zostaną przekazane do dalszych badań w laboratorium kryminalistycznym.

Troje zatrzymanych usłyszało już zarzuty. Pierwszy z nich 29–latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. 35-latka i jej 37- letni partner usłyszeli zarzuty uprawy konopi, dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut udzielania marihuany. Grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

via: Policja ZachodniopomorskaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall