3 241 odsłon

Wolne Konopie po raz kolejny wygrywają w sądzie

Marsz Wyzwolenia Konopi 2010

Inicjatywa Wolne Konopie po raz kolejny wygrywa w sądzie z Wojewodą Mazowieckim. Chodzi o zakaz wrześniowych manifestacji.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w środę wniosek kasacyjny Wojewody Mazowieckiego w sprawie zakazu wrześniowych manifestacji na rzecz dekryminalizacji ustawy antynarkotykowej.

Inicjatywa Wolne Konopie od kilku lat w całej Polsce organizuje marsze i demonstracje w sprawie legalizacji marihuany. We wrześniu działacze zgłosili w warszawskim ratuszu 12 wniosków o dwanaście 200-osobowych zgromadzeń dzień po dniu. Miasto nie wydało zgody, tłumacząc, że to sparaliżowałoby ruch w mieście. Organizatorzy zaskarżyli decyzję o zakazie do Wojewody Mazowieckiego jako niezgodną z konstytucyjnym prawem do publicznego wyrażania wspólnych poglądów. Jednak wojewoda przychylił się do decyzji Ratusza i zgody nie wydał.

Wolne Konopie ponownie złożyły skargę, tym razem w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, który przyznał im rację i orzekł, że decyzja Wojewody była niezgodna z procedurą. Ten zaś odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Dziś odbyła się rozprawa kasacyjna. Sąd wniosek Wojewody oddalił.

Nie można ograniczać praw obywatelskich opierając się tylko na domniemaniu zjawisk niekorzystnych – podano w uzasadnieniu.

Tego się spodziewaliśmy. Wygraliśmy z Komorowskim w sprawie blokowania inicjatywy 100 tys. podpisów za liberalizacją ustawy antynarkotykowej, a teraz po raz drugi z Wojewodą – komentował Tomasz Obara z Wolnych Konopi. – W Nowym Roku szykujemy nowe ciekawe projekty. Na początek zaniesiemy panu premierowi placek z haszem.

via: Gazeta WyborczaDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall