9 463 odsłon

Plantacja marihuany w Szczecinie

Zlikwidowana plantacja narkotyków w Szczecinie

Policjanci zabezpieczyli 10 kg marihuany, z których można by było zrobić około 20 tys. Wartość narkotyków to nawet pół miliona złotych. 27- letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany, usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzionym pojeździe, który miał znajdować się na terenie Szczecina.

Po przybyciu w wyznaczony rejon, faktycznie znajdował się tam typowany pojazd, ale żadna kradzież nie miała tam miejsca – relacjonuje st. sierż. Łukasz Famulski. – Był tam również właściciel samochodu, który posiadał dokumenty od volkswagena. Policyjne systemy także nie potwierdziły kradzieży.

Funkcjonariusze na tym interwencji jednak nie zakończyli. W samochodzie znaleźli prawie dwa kilogramy marihuany. Susz roślinny został zabezpieczony, a mężczyzna zatrzymany.

Dalsze ustalenia i prowadzone czynności doprowadziły do zlikwidowania plantacji konopi indyjskich – dodaje st. sierż. Łukasz Famulski. – W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 10 kilogramów marihuany.

Konopie indyjskie uprawiane były za pomocą specjalistycznych urządzeń. Oszacowano, że z zabezpieczonych narkotyków po porcjowaniu uzyskano by 20 tysięcy „działek”, których czarnorynkowa wartość to około pół miliona złotych.

Policyjny materiał video

Z uzyskanych informacji wynika, że przestępczy proceder trwał najprawdopodobniej od października – dodaje Łukasz Famulski. – Sprawa ma nadal charakter rozwojowy i policjanci wkrótce przystąpią do zatrzymań kolejnych osób.

Zatrzymany 27-latek, mieszkaniec Szczecina usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich i wytwarzania narkotyku, za co grozi mu kara powyżej 3 lat pozbawienia wolności. Wczoraj zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

via: Głos SzczecińskiDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall