4 972 odsłon

Marihuana leczy ból i wstrzymuje objawy Alzheimera

Profesor Jordan Zjawiony, chemik z Uniwersytetu Missisipi w Stanach Zjednoczonych.

Uzależniają i szkodzą, ale mogą też służyć jako lek. O nietypowym, pozytywnym zastosowaniu tzw. miękkich narkotyków mówił w Białymstoku profesor Jordan Zjawiony, chemik z Uniwersytetu Missisipi w Stanach Zjednoczonych.

Jak podkreślał profesor, nadużywanie marihuany jest bardzo niebezpieczne – może prowadzić do uzależnienia i ciężkich psychoz. Jeśli jednak jest podawana pacjentom pod kontrolą lekarza, ma zadziwiające zalety terapeutyczne.

Marihuana jest stosowana w Kalifornii – przede wszystkim w chorobach nowotworowych i AIDS, gdzie sytuacja jest już na tyle dramatyczna, że szuka się sposobów na ulżenie pacjentowi” – tłumaczył profesor Zjawiony. Jak dodał – niedawno znaleziono dowody, że terapia marihuaną może wstrzymywać rozwój choroby Alzheimera.

Spotkanie z prof. Zjawionym zostało zorganizowane przez Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Transplantologii.

via: Polskie Radio BiałystokDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    Hi

    Proste że tak! Związki psychoaktywne zawarte w Marihuanie prowokują zwiększenie aktywności neuronowej co potrafi być swojego rodzaju treningiem tych tkanek dzięki czemu utrzymują swoją sprawność w lepszym stanie. Dlatego wbrew obiegowej opinii w Polsce palenie Marihuany od czasu do czasu dla co po niektórych może okazać się zdrowsze niż wyjście na spacer.

  2. avatar
    roslinka

    wiadomo,maria leczy i poprawia humor

Polecamy: Bangla Wall