9 098 odsłon

Cannabis House czyli eksperymentalna hodowla marihuany

Tomasz Obara - zawodowy lobbysta na rzecz legalizacji konopi

Powołując się na przepisy kodeksu karnego we Wrocławiu otwarto „eksperymentalną” uprawę konopi indyjskich. Założyciele hodowli powiadomili o lokalu starostę i prokuraturę. Policja i prokuratorzy na razie badają sprawę, nie wykluczają podjęcia kroków prawnych.

W lokalu po zamkniętym sklepie z dopalaczami we Wrocławiu otworzona została wczoraj przez Tomasza Obarę, lobbystę na rzecz legalizacji konopi, uprawa konopi indyjskich.

Jej założyciele powołują się przy jej otwarciu na art. art. 27 kodeksu karnego: „Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu przeprowadzenia eksperymentu poznawczego, medycznego, technicznego lub ekonomicznego, jeżeli spodziewana korzyść ma istotne znaczenie poznawcze, medyczne lub gospodarcze, a oczekiwanie jej osiągnięcia, celowość oraz sposób przeprowadzenia eksperymentu są zasadne w świetle aktualnego stanu wiedzy”.

Będzie to symboliczne rozwiązanie problemu używania nieznanych substancji psychoaktywnych i symboliczne wycofanie dopalaczy na rzecz tolerowanych upraw konopi – piszą twórcy lokalu na stronie inicjatywy Wolne Konopie.

„Eksperyment przeprowadzać może instytucja, nie osoba fizyczna”

O otwarciu uprawy powiadomili oni lokalne władze i prokuraturę. – Przyglądamy się i analizujemy sprawę – mówi Małgorzata Klaus, rzecznik prokuratury rejonowej we Wrocławiu. – Nie każdy może przeprowadzać eksperyment naukowy, to musi być instytucja, a nie osoba fizyczna. Potraktowaliśmy to wstępnie jako zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – dodaje.

Za wcześnie by o tym mówić – mówi Magdalena Krauze z zespołu prasowego policji we Wrocławiu. – Przekazaliśmy informację do prokuratury i czekamy na decyzję – informuje.

Na stronie internetowej twórców plantacji można wypełnić deklaracje chęci udziału w eksperymencie. – W ramach akcji Prokuratorowi Generalnemu przedstawiony zostanie projekt wytycznych umożliwiających zastosowanie podobnych rozwiązań w skali całego kraju – przeczytać można na stronie.

via: Alert24.pl

Oto pismo jakie udostępniła na swoim profilu FB inicjatywa Wolne Konopie:

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu

Wniosek

Niniejszym informuję o rozpoczęciu na terenie Wrocławia eksperymentu poznawczego w ramach kontratypu przewidzianego w art. 27 Kodeksu karnego. Eksperyment polega na stworzeniu społeczności, która będzie dla własnych potrzeb uprawiać konopie indyjskie. Eksperyment ma ukazać ilość osób używających konopi na terenie Wrocławia zainteresowanych rezygnacją z uczestniczenia w nielegalnym obrocie w zamian za odstąpienie od ścigania prywatnej uprawy i posiadania konopi przez jego uczestników, a także pozytywny wpływ na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Eksperyment zakłada wypełnienie przez uczestników znamion czynów zabronionych przez art. 63 ust. 1 i 2 oraz art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o przeciwdziałaniu narkomanii w ramach kontratypu eksperymentu przewidzianego w art. 27 Kodeksu karnego.

Eksperyment rozpocznie się w dniu 1 grudnia 2010r. lokalu przy ul. [ ]. Od tego dnia prowadzone będą czynności przygotowawcze tj. zapisy członków, uchwalanie regulaminu, ustalenie warunków, wyposażenie lokalu i przygotowanie dokumentacji.

Konsultacje z organami ścigania, wymiaru sprawiedliwości i władzami lokalnymi w zakresie dopuszczalności eksperymentu zostaną przeprowadzone po wstępnym zakończeniu czynności przygotowawczych. Zakres konsultacji obejmuje m.in. dopuszczalną powierzchnię uprawy, uprzedni udział w programie profilaktycznym, tryb zgłaszania uczestników, sposób nadzoru organów władzy publicznej nad eksperymentem, wytyczne w zakresie stosowania przepisów, kwestie techniczne dot. gromadzenia informacji i przedstawienia wyników eksperymentu.

Proszę o zaniechanie wszelkiej interwencji prawno karnej. Podjęcie jakichkolwiek czynności uniemożliwiających przeprowadzenie eksperymentu będzie uznane za nadużycie uprawnień penalizowane przez art. 231 Kodeksu karnego. Informuję, iż zgodnie z art. 27 § 1. Kodeksu karnego, nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu przeprowadzenia eksperymentu poznawczego, medycznego, technicznego lub ekonomicznego, jeżeli spodziewana korzyść ma istotne znaczenie poznawcze, medyczne lub gospodarcze, a oczekiwanie jej osiągnięcia, celowość oraz sposób przeprowadzenia eksperymentu są zasadne w świetle aktualnego stanu wiedzy.

Do wiadomości:
Wojewoda Dolnośląski
Prokurator Rejonowy we Wrocławiu
Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu
Prokurator Okręgowy we WrocławiuDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 4

 1. avatar
  marokańczyk

  Ten łysy jak sie trzęsie na tym filmiku na końcu. Aż nie może sie doczekać konsumpcji.

 2. avatar
  MaharaJah

  Jest dla nas szansa!!! :)

 3. avatar
  Szumi

  Nareszcie cos sie dzieje w dobrym kierunki , dobrzeee kurwa !

 4. avatar
  veget

  tyle miesięcy na tą informację czekaliśmy…

Polecamy: Bangla Wall