6 831 odsłon

25 ton narkotyków w tunelu

San Diego jest miastem położonym na samej granicy USA z Meksykiem

Blisko 25 ton konopi skonfiskowały władze meksykańskie i amerykańskie w pobliżu ponad 500-metrowego tunelu służącego za szlak przerzutu narkotyków między Meksykiem i USA.

Tunel długości 548 m łączył miasto Otay Mesa po stronie amerykańskiej z Tijuaną w Meksyku. Przemytnicy zainstalowali w nim szyny oraz sterowany elektronicznie system wentylacji.

Amerykańskie służby celne i imigracyjne znalazły 20 ton marihuany w magazynie u wylotu tunelu, zaś armia meksykańska odkryła 4,5 tony konopi w budynku, z którego wiodło wejście do tunelu.

Tylko w 2009 r. odkryto sześć podobnych tuneli służących do przemytu narkotyków. W 2006 roku policja trafiła na najdłuższy do tej pory tunel łączący te same miasta. Miał 731 metrów, służył do przemytu narkotyków i broni.


Wszystkie znaleziska nie były jednak sukcesem policji. Informacje o miejscu istnienia przemytniczego tunelu dostarczyli meksykańskim siłom bezpieczeństwa sami gangsterzy. Bandyci traktują donoszenie policji jako jeden ze sposobów pozbycia się rywali.Dodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    zhiz

    to sie interes rypnął ;x

  2. avatar
    szak

    ojapierdole, ciekawe ile jeszcze jest takich tuneli 😉

Polecamy: Bangla Wall