3 375 odsłon

Marihuana wciąż nielegalna. Propozycja 19 odrzucona

W Kalifornii od 1996 r. legalna jest uprawa i sprzedaż marihuany w celach medycznych

Projekt ustawy legalizującej rekreacyjne spożycie marihuany przez osoby powyżej 21. roku życia został odrzucony przez kalifornijskich wyborców – wynika z cząstkowych wyników, podanych przez amerykańskie media.

Poddana pod referendum tak zwana Propozycja 19, legalizująca konsumpcję, uprawę i handel konopiami indyjskimi, została odrzucona przez 56 proc. głosujących, a zaakceptowana przez 43 proc. – podała telewizja CNN po przeliczeniu 20 proc. głosów.

Zgodnie z projektem, dorośli mieszkańcy Kalifornii jako pierwszego amerykańskiego stanu mogliby posiadać do 1 uncji (28,35 g) marihuany, spożywać ją w miejscach niepublicznych pod warunkiem, że nie odbywałoby się to w obecności dzieci, i uprawiać na powierzchni do 2,32 m kw.

Zwolennicy projektu argumentowali, że legalizacja marihuany ograniczyłaby w Meksyku przemoc związaną z handlem narkotykami, spowodowałaby bowiem spadek cen tego narkotyku, a także spadek liczby aresztowań w USA za posiadanie marihuany.

Przeciwnicy zwracali uwagę, że doprowadziłaby do wzrostu uzależnienia oraz liczby wypadków w stanie odurzenia. W Kalifornii od 1996 r. legalna jest uprawa i sprzedaż marihuany w celach medycznych.

via: Money.pl

Batalia o legalizację marihuany w Kalifornii (AP, ang.)Dodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 4

 1. avatar
  Neso

  To było odnośnie „Następnym razem na pewno uda im się!” .. jeszcze nie jest powiedziane, że im się nie udało

 2. avatar
  tyMon

  Neso tak się liczy wszystkie sondaże i przybliżone wyniki wyborów

 3. avatar
  Neso

  „po przeliczeniu 20 proc. głosów.”

 4. avatar
  mestrebimba

  Szkoda strasznie, no ale z drugiej strony aż 43% było za (w PL pewnie nie byłoby tak wesoło). Następnym razem na pewno uda im się!

Polecamy: Bangla Wall